captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kino pavasario“ dokumentika — žinomi vardai ir nepažinti pasauliai

Tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kasmet laukiamas ne tik įvairaus žanro meninio kino gerbėjų, bet ir gerą dokumentiką mėgstančių žiūrovų. Jau po dviejų mėnesių festivalio dokumentinių filmų programoje bus galima išvysti ne vieną garsiausią kino industrijos atstovą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kasmet laukiamas ne tik įvairaus žanro meninio kino gerbėjų, bet ir gerą dokumentiką mėgstančių žiūrovų. Jau po dviejų mėnesių festivalio dokumentinių filmų programoje bus galima išvysti ne vieną garsiausią kino industrijos atstovą.

Turtingą dokumentinių filmų programą „Kino pavasaryje“ pristato visuomeninis transliuotojas LRT.

„Jau beveik du dešimtmečius „Kino pavasaris“ žadina Lietuvą iš žiemos miego, skatina ne tik pamatyti, bet ir suprasti. Tai labai panašu ir į visuomeninio transliuotojo misiją, juolab kad festivalis siekia aprėpti visas kartas, visą Lietuvą. Neįmanoma nematyti ir dar vieno panašumo tarp „Kino pavasario“ ir LRT: tai ypatingas dėmesys dokumentikai, Europos kinui, globaliems pokyčiams,“ – teigia LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Daug dėmesio turėtų sulaukti filmas „Woody Allenas“ („Woody Allen: A Documentary“, rež. Robertas B. Weide`as).

„Viskas, ką jūs norėjote sužinoti apie Woody Alleną, bet nespėjote paklausti mamos ir tėčio,“ — filmą, kuriame pasakojama iki šiol paslaptinga buvusi garsaus aktoriaus ir režisieriaus gyvenimo istorija, šmaikščiai pristato festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Į kino sales tikrai užsuks garsiojo režisieriaus Stanley Kubricko ir jo filmo „Švytėjimas“ („The Shining“) gerbėjai. Dokumentinėje juostoje „Kambarys Nr. 237“ („Room 237“, rež. Rodney Ascheris) bus atskleista daugybė S. Kubricko šedevro paslapčių ir pateikta nemažai interpretacijų, o „Kino pavasario“ ekranuose jau antrus metus iš eilės pasirodys „Švytėjimo“ žvaigždė Jackas Nicholsonas.

Kita tikrai dėmesio verta kino asmenybė — Romanas Polanskis. Garsus režisierius šį kartą pats tampa filmo herojumi.

„Romanas Polanskis: iškritęs iš žaidimo“ („Roman Polanski: Odd Man Out“) – tai jau antras režisierės Marinos Zenovich darbas apie šį kino kurėją. Pirmąjame („Roman Polanski: Wanted and Desired“, 2008 m.) režisierė atskleidė, kad išprievartavimo byla prieš R. Polanskį 1978 metais buvo vedama nesąžiningai, tačiau netrukus režisierius mįslingai buvo sulaikytas policijos. Galimai jausdama kaltę dėl to, kad lenkų-prancūzų režisierius galbūt buvo įkalintas dėl jos filmo, M.Z enovich sukūrė antrąjį filmą.

Filmai iš kito pasaulio ir tai, ko galbūt nežinojote

„Seksas dėl miško“ („Fuck For Forest“, rež. Michalas Marczakas) — originalumu išsiskiriantis filmas. „Tai spalvingas pasakojimas apie nevyriausybinės organizacijos narius, bandančius kovoti už tai, kad vieša meilė nebebūtų tabu, o geriau išstumtų iš viešumos smurtą. Juk meilė turi suteikti daug daugiau malonumo nei smurtas,“ — pasakoja festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja Santa Lingevičiūtė.

Režisierės Saros Polei filmas „Mūsų istorijos“ („Stories We Tell“) išsiskiria originalia forma ir tema. Filme bandoma atsakyti į klausimą, kas yra tiesa, ir apskritai svarstoma, ar dokumentikos žanras gali būti tiesos nešėjas. „Filme kartais net pats kalbantysis nustemba,“ — pastebi E. Pukšta.

Į kitą pasaulį trumpam nusikelti galės žiūrovai, nusprendę pažiūrėti filmą „Lageris Nr. 14“ („Camp 14-Total Control Zone“, rež. Marc Wiese). Tai istorija apie vaikiną, kuris užaugo viename Šiaurės Korėjos lagerių, tačiau ištrūko į laisvę. Jis bando prisitaikyti, nes niekada nežinojo, ką reiškia būti laisvu. Į tolimus kraštus taip pat nukels filmas „Trys seserys“ („Three sisters“, rež. Wang Bing), pasakojantis apie Kinijoje aukštai kalnuose gyvenančias tris mažametes mergaites ir jų kasdienę buitį be elektros, šviesos, radiatorių, buities prietaisų, dažnai verčiantis net be ugnies ir vandens. Filmas tikrai privers susimąstyti ir įvertinti gyvenimą, kuriame minėti dalykai įprasti, bet vis tiek randame, kuo skųstis.

Lygiai po dviejų mėnesių, kovo 14-ąją, prasidėsiančio18-ojo festivalio „Kino pavasaris“ dokumentinių filmų programoje kino gerbėjai turės progą pažinti garsias asmenybes ir skirtingus pasaulius, kurie dažnai egzistuoja mūsų nematomi ir neatrasti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close