captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teatro festivalyje „Tylos“ – jaunųjų režisierių darbai

Septintus metus rengiamo tarptautinio teatro debiutų festivalio „Tylos“ programoje – trys premjeros bei keturi jaunųjų režisierių spektakliai.
Spektaklio akimirka, Organizatorių nuotr.
Spektaklio akimirka, Organizatorių nuotr.

Septintus metus rengiamo tarptautinio teatro debiutų festivalio „Tylos“ programoje – trys premjeros bei keturi jaunųjų režisierių spektakliai.

Per festivalio atidarymą jau parodytas bendras Italijos ir Didžiosios Britanijos projektas, taip pat savo spektaklį  „Antišou. Likučiai po Dievo“ rodė Apeirono teatras. Savo darbą „Dievas yra DJ“ šiuolaikinio meno centre pristatė ir Muzikos ir teatro akademijoje režisūrą studijuojanti Kamilė Gudmonaitė, Gintaro Varno mokinė. 

 „Tai yra spektaklis, kuris buvo mano trečio kurso pirmo pusmečio darbas. Užduotis buvo šiuolaikinė dramaturgija, o aš buvau įkvėpta Falko Richterio „Dievas yra DJ“ ir „Generation P“ autoriaus Viktoro Pelevino. Padariau iš šitų dviejų kūrinių savotišką koliažą, kuris tapo vientisa pjese, dramaturgija bei tekstu“, – sakė jaunoji režisierė Kamilė Gudmonaitė.

Pasak organizatorių, festivalio tikslas išliko toks pats – suteikti galimybę dar studijuojantiems aktoriams, režisieriams parodyti savo darbus žiūrovams.  Tačiau, šiemet festivalio programa šiek tiek išsiplėtė.

 „Stengiamės tolti nuo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų, o rinktis sau patinkančius jaunų kūrėjų darbus, todėl pateikiame daugiau tarptautinių projektų“, - sakė festivalio koordinatorė Kamilė Žičkytė.

Kai viešai parodžiau spektaklį, supratau, kur atėjau, nes anksčiau mūsų auditorijos buvo „siauros“, o kai išneši darbą į visuomenę, supranti, kuo varomas teatras. Viena didžiausių mokyklų yra bendrauti su žiūrovais“, - sakė K. Gudmonaitė.

Penktadienio vakarą Rusų dramos teatre rodomas Veltos ir Vytauto Anužių spektaklis „Ponas Kolpertas“. Sekmadienį Mažajame teatre savo darbą „Karalius miršta“ rodys ir režisieriaus Rimo Tumino mokinys iš Ščiukino teatro mokyklos – režisierius A. Šuljevas. 

Festivalis truks iki gegužės 18 D. Per jo uždarymą, „Eurovizijos“ dainų konkurso išvakarėse, Vilniaus mažajame teatre bus parodytas režisieriaus Vido Bareikio spektaklis „EURO VIZIJA“. Spektaklis pastatytas Nacionaliniame Latvijos teatre.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...