captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujasis Nacionalinės filharmonijos sezonas: naujos programos ir žymiausi atlikėjai

Nacionalinė filharmonija, kas pusę metų rengianti naujas koncertų programas, pristato naują sezoną, kuriame itin daug simfoninės muzikos – vien Nacionalinis simfoninis orkestras parengs 25 naujas programas. 
R. Prusevičienė, ELTA nuotr.
R. Prusevičienė, ELTA nuotr.

Nacionalinė filharmonija, kas pusę metų rengianti naujas koncertų programas, pristato naują sezoną, kuriame itin daug simfoninės muzikos – vien Nacionalinis simfoninis orkestras parengs 25 naujas programas.

Filharmonijos vadovų teigimu, Vilniuje po ilgesnės pertraukos pagaliau vėl koncertuos daug žinomų atlikėjų, žymiausių pasaulio konkursų, kaip Jehudi Menuchino ar karalienės Elizabeth, nugalėtojai.

Daug koncertuosiantis Nacionalinis simfoninis orkestras jau šį mėnesį rengiasi koncertams, kuriuose kvies iš arčiau pažinti orkestro instrumentų grupes: pučiamųjų, mušamųjų ir styginių. Tarp atvažiuosiančių kviestinių dirigentų ir solistų – daug dar Lietuvoje nematytų, bet pasaulyje žinomų muzikantų.

„Simfoninis orkestras visada pritraukia labai daug gastroliuojančių solistų ir dirigentų. Didėjant orkestro tarptautinei šlovei ir žinomumui, jau antrąkart su orkestru atvyks koncertuoti rusų dirigentas, gyvenantis JAV, Vladimiras Lande ir pristatys vieną talentingiausių rusų smuikininkų Eugenijų Ugorskį, dabar gyvenantį Jungtinėje Karalystėje“, – teigė  Nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Su V. Lande Nacionalinis simfoninis orkestras pirmą kartą kolektyvo istorijoje išvyks į gastroles po Lotynų Amerikos šalis. Tačiau iki tol filharmonijos scenoje dar išgirsime ir Vasario 16-ajai skirtą koncertą, kuriame skambės Prezidentūros užsakymu kompozitoriaus Vaclovo Augustino sukurtos kantatos „Malda už tėvynę“ premjera.

„Tokiu būdu turtinamas nacionalinių kūrinių repertuaras. Tikimasi, kad šie kūriniai gyvens ir bus ne vienkartiniai, kadangi kompozitoriai supranta šią misiją ir aukštus standartus“, – sakė R. Prusevičienė.

Vilniuje po ilgesnės pertraukos gros orkestras „Kremerata Baltica“ ir jo meno vadovas, smuikininkas Gidonas Kremeris. Tarp žinomų vardų ir Nacionalinėje filharmonijoje skambėsiančių klasikinės muzikos šedevrų, pasak organizatorių, bus sunku išsirinkti.

Daug užsienio šalyse koncertuosiantis Lietuvos kamerinis orkestras šį pusmetį bus retas svečias Lietuvoje. Vilniuje šį kolektyvą išgirsime su jo vadovu smuikininku Sergejumi Krylovu, altininku Maksimu Rysanovu, violončelininku Davidu Geringu.

„Sezoną baigiame su Kauno valstybiniu choru. Koncertas bus skirtas Petro Bingelio 70-mečiui paminėti. Skambės W. A. Mozarto  „Karūnavimo mišios“ ir „Karo mišios“, – kalbėjo Lietuvos kamerinio orkestro direktorius Egidijus Mikšys.

Nacionalinės filharmonijos vadovai pastebi, kad vis rimtesnių programų prašo ir mažesni miesteliai. Organizatoriai su publika tariasi, kokių koncertų norėtų. Tačiau į kitus Lietuvos miestus artimiausią pusmetį daugiausia važiuos kameriniai kolektyvai. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...