Kultūra

2015.04.24 15:40

Panevėžyje pristatoma knyga „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“

LRT.lt2015.04.24 15:40

Antradienį, 14 val., Panevėžio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks dviejų dalių knygos „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ pristatymas ir susitikimas su viena knygos asmenybių – rašytoja Kristina Gudonyte.

Antradienį, 14 val., Panevėžio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks dviejų dalių knygos „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ pristatymas ir susitikimas su viena knygos asmenybių – rašytoja Kristina Gudonyte.

Šiuo metu bibliotekoje vyksta K. Gudonytės tapybos darbų paroda, rašoma pranešime spaudai.

Rašytoja, pelniusi ne vieną premiją už savo knygas paaugliams, pjesių, scenarijų autorė, režisierė, aktorė ir dailininkė K. Gudonytė, žinoma knygų „Ida iš šešėlių sodo“ (geriausia 2012 m. knyga), „Blogos mergaitės dienoraštis“ (geriausia 2009 m. knyga), „Gėlių dvaras“, „Su meile ARINA“ autorė stebina įvairiapusišku talentu.

Kaip pati menininkė sako: „Aš jau tada rašinėdavau, nuolatos tapydavau savo malonumui. Dažniausiai naktimis, po spektaklių. Vyriausiuoju teatro dailininku tuo metu dirbo V. Kalinauskas. Pamatęs mano tapybos bandymus, jis pasakė: „Tau būtinai reikia tapyti“. Jis paskatino ir eksponuoti darbus. Dabar jau esu surengusi 15 personalinių savo tapybos parodų.“

Solidus dvitomis „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ skirtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės 25-ečiui. Anot projekto direktorės Vidos Laumenskaitės-Dauderienės, 1-oje knygos dalyje skelbiamos 25-erių metų tarpsnio apžvalgos – unikali autorinė medžiaga. Jos primena skaitytojui datas, faktus, aplinkybes, iššūkius, kuriuos per šiuos metus Lietuvai teko įveikti, ir rodo, kokią pažangą šalis padarė nuo 1990-ųjų.

„Tačiau istoriją kuria žmonės, taigi, stengėmės aprėpti ne tik šio laikotarpio svarbiausius įvykius, atkurtos valstybės raidą ir pažangą, bet ir atskleisti asmenybes, reikšmingai prisidėjusias prie svarbiausių darbų ir pasiekimų įvairiose srityse. Knyga bus išversta į anglų kalbą“, – sako V. Dauderienė.

2-oje dalyje – 2008 iškiliausių asmenybių biografijos, jų asmeniniai šalies ir savo pasiekimų vertinimai, šios dalies skyriuje „In memoriam“ – 264 šviesaus atminimo asmenybių biografijos, kolegų, giminių prisiminimai, asmenybių įamžinimo faktai. Knygoje yra 136 asmenybių, vienaip ar kitaip susijusių su Panevėžio m. ir rajonu, biografinės apybraižos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.