Kultūra

2015.09.08 13:45

Fotografė D. Dagienė laimėjo 2-ąją vietą „Sony World Photography Awards“ konkurse

LRT.lt2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį vykusioje 2015 m. „Sony World Photography Awards“ ceremonijoje konkurso garbės komisija Lietuvos fotografę Dovilę Dagienę apdovanojo antrąja vieta profesionalų konkurso Gyvenimo būdo kategorijoje.

Ketvirtadienį vykusioje 2015 m. „Sony World Photography Awards“ ceremonijoje konkurso garbės komisija Lietuvos fotografę Dovilę Dagienę apdovanojo antrąja vieta profesionalų konkurso Gyvenimo būdo kategorijoje, skelbiama pranešime spaudai.

Vilniuje gyvenančios ir dirbančios fotografės bei lektorės D. Dagienės fotografijų serija „Berniukas su lazda“ buvo atrinkta iš 87 tūkstančių dalyvių, pateikusių savo darbus profesionalų kategorijoje.

„Ši darbų serija, kaip ir dauguma kitų, prasidėjo nuo asmeninės istorijos. Prisimenu, kaip vieną kartą kalbėjomės apie daiktus, kurių mums iš tikrųjų visai nereikia, apie pigius blizgučius ir apie širdžiai mielas dovanas. Tuo metu mano herojus apsisprendė, kad padovanos lazdeles, kurias rinkdavo mūsų ilgų pasivaikščiojimų metu.

Tai buvo viena įsimintiniausių dovanų, kurias esu kada nors gavusi, – 25 lazdelių kolekcija. Vėliau pastebėjau, kad mano fotografijose dažnai atsirasdavo vaikas su lazdele rankoje. Pamačiau, kad tokius herojus su lazdelėmis rankose, galima sutikti parkuose ir miesto gatvėse – tai, ko gero, fundamentaliausias pasaulio pažinimo įrankis vaiko rankoje“, – kalbėjo D. Dagienė, komentuodama savo darbą „Berniukas su lazda“.

Fotografė jau anksčiau buvo patekusi į konkurso finalą, kai 2012 m. dalyvavo atviroje mėgėjų kategorijoje.

Apie apdovanojimą buvo pranešta Londone vykusioje iškilmingoje „Sony World Photography Awards“ ceremonijoje, kurioje dalyvavo ir fotografė.

„Šis įvertinimas – tai tam tikras pasitikrinimas, viena kūrybinio kelio stotelė, kurioje išlipi apsidairyti, ar esi teisingame kelyje. Nuostabu, kai tavo darbas pastebimas tarp gausybės kitų puikių pretendentų, fotografijos pasaulio profesionalų“, – pažymėjo D. Dagienė, kalbėdama apie savo sėkmę.

Kaip antros vietos laimėtojai, D. Dagienei yra suteikta galimybė savo darbų seriją eksponuoti apdovanojimams skirtoje parodoje, kuri bus eksponuojama legendiniame menų centre „Somerset House“, įsikūrusiame pačioje Londono širdyje. Lietuvės fotografijos taip pat bus publikuojamos šių metų „Sony World Photography Awards“ konkursui skirtoje knygoje.

Jau aštuntus metus vykstantys „Sony World Photography Awards“ kiekvienais metais pristato geriausią visų žanrų šiuolaikinę fotografiją iš viso pasaulio. Galimybę dalyvauti šiame konkurse turi įvairių gebėjimų fotografai, o dalyvavimas – nemokamas. Konkursas yra autoritetingas balsas fotografijos pasaulyje, pritraukiantis tiek kylančius talentus, tiek pripažintus fotografijos profesionalus. Teisėjų vertinimo komisiją sudaro pripažinti fotografijos industrijos ekspertai. Konkursas siūlo neįtikėtiną viešumą, patikimumą ir pripažinimą ne tik šio konkurso nugalėtojams, bet ir visiems finalininkams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.