Naujienų srautas

Kultūra2015.04.23 11:51

Tikintiems trumpametražiu kinu – kūrybinės dirbtuvės „Scanorama Shortcut“

LRT.lt 2015.04.23 11:51

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ ir Tarptautinis Reikjaviko kino festivalis (RIFF) pradedančiuosius kino kūrėjus kviečia tapti pirmaisiais unikalaus tarptautinio kūrybinių dirbtuvių ciklo „Scanorama Shortcut“ dalyviais.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ ir Tarptautinis Reikjaviko kino festivalis (RIFF) pradedančiuosius kino kūrėjus kviečia tapti pirmaisiais unikalaus tarptautinio kūrybinių dirbtuvių ciklo „Scanorama Shortcut“ dalyviais.

Trumpametražių filmų kūrėjai (režisieriai, prodiuseriai, scenaristai ir kt.) žinių semsis Islandijoje ir Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai.

Daugybė jaunų talentų kasmet bando kurti pirmuosius filmus, tačiau retam pavyksta tapti didžiu kino meistru. Kelias į šlovę – ilgas ir sudėtingas, o kino industrija itin konkurencinga, tad, norint pristatyti savo darbus pasauliui, tik talento nepakanka. Verslumas, derybų menas ir komunikabilumas – tai įgūdžiai, kurių nemoko kino akademijose, tačiau jie nepaprastai svarbūs kino versle. Siekiant palengvinti klaidų pradedančiųjų kūrėjų kelią, kūrybinės dirbtuvės „Scanorama Shortcut“ per dvi intensyvias savaites kino naujokus supažindins su verslumo principais, kuriuos perprasti praktikoje truktų ne vienerius metus, ir suteiks nuorodas, kurios kino debiutantams padės sutrumpinti jų kelią į sėkmę.

Projekto dalyviais taps dešimt jaunų kino kūrėjų. Penki lietuviai ir penki islandai mokysis naujai pažvelgti į trumpametražių filmų kūrimą, jų finansavimo ir platinimo galimybes bei dalinsis tarptautine patirtimi sprendžiant kūrybinius iššūkius.

„Scanorama Shortcut“ kūrybinės dirbtuvės vyks dviem etapais: gegužės 26–30 d. dalyviai vyks į įstabaus grožio Saudarkrokur miestą Islandijoje, o liepos 19–25 d. įsikurs Nidos meno kolonijoje, Lietuvoje. Rudenį „Scanorama Shortcut“ aplankys Lietuvos meno inkubatorius ir pristatys kūrybinių dirbtuvių metu parengtų video seminarų ciklą.

„Projekto partneriu Tarptautinis Reikjaviko kino festivalis (RIFF) pasirinktas ne atsitiktinai. Islandija, nors ir maža šalis, tačiau savo kino rinkai ir jos vystymui skiria daug dėmesio. Per dešimt metų RIFF sukaupė didžiulį tarptautinių mokymų ir kūrybinių dirbtuvių bagažą. Tikime, kad galimybė pasisemti žinių tarptautinėje aplinkoje jauniesiems kino kūrėjams taps neįkainojama patirtimi“, – teigia „Scanorama Shortcut“ organizatorė Ūla Petkevičiūtė.

Kaip išradingai spręsti problemas, kylančias kuriant trumpametražius filmus? Kaip filme originaliai pažvelgti į visuomenei aktualias problemas? Kaip savo kūrinį pristatyti pasauliui? Atsakymų į šiuos klausimus dalyviai ieškos kino ir reklamos kūrėjų, verslo ir lyderystės ekspertų, psichologų ir kitų sričių profesionalų paskaitose. Unikalių patirčių projekto dalyviai semsis seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, dirbdami savarankiškai ir komandose.

Dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Scanorama Shortcut“ kviečiami jauni (18–30 metų amžiaus), ambicingi ir motyvuoti kino kūrėjai, jau sukūrę ar šiuo metu kuriantys savo pirmuosius darbus.

Kandidatų registracija vyks iki gegužės 1 d. Gegužės 5–7 d. į antrą etapą patekę kandidatai bus kviečiami į atrankos pokalbius Vilniuje. Atrinkti dalyviai bus informuoti gegužės 11 d. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi