Kultūra

2015.09.08 13:45

„Meno parke“ parodas pristato skirtingų kartų menininkai

Galerijoje „Meno parkas“ Kaune veikia dvi parodas „Už horizonto“ ir „Pasakojimai. Tas žmogus“. Jas pristato skirtingų kartų menininkai Povilas Ramanauskas ir Arvydas Žalpys.

Galerijoje „Meno parkas“ Kaune veikia dvi parodas „Už horizonto“ ir „Pasakojimai. Tas žmogus“. Jas pristato skirtingų kartų menininkai Povilas Ramanauskas ir Arvydas Žalpys.

60-ąjį gimtadienį švenčiantis A. Žalpys parodoje „Pasakojimai. Tas žmogus (neparašyta istorija)“ pristato 25-ių metų veiklos, kūrybos ir gyvenimo epizodus. Nors paroda jubiliejinė, pasak menininko, ji nėra apžvalginė ar ataskaitinė. Stereotipų vengiantis autorius darbams eksponuoti parinko neįprastas erdves: dalis darbų pristatomi laiptinėje.  

„Kartais stengiuosi kardinaliai viską pakeisti ir nebedaryti to, ką darydavau anksčiau. Man tai kvepia rutina“, – aiškina menininkas A. Žalpys.

„Stiprus parodų kūrimo motyvas atsiskleidžia ir jo kūryboje. Jis į viską žiūri švariai ir nebijo atsikratyti to, kas yra pasenę ir neturi aktualumo šiandien“, – teigia menotyrininkė Giedrė Legotaitė.

Paroda sudaryta iš trijų dalių. Pirmoje dalyje pristatomi baltuose rėmuose įstiklinti menininko kūriniai, fotografinės replikos, projektų dokumentai. Antroje – televizorių ekranuose transliuojami vaizdo darbai. Trečiajai ekspozicijos daliai priskiriama vaizdo projekcija.

„Arvydas yra ne tik menininkas, jis yra ilgametis galerijos vadovas, universiteto lektorius, kuratorius, projektų autorius. Ir visada dar yra ir Suvokėjas – jis žvelgia iš įvairių rakursų, yra meno lauko dalyvis. Labai malonu matyti, kaip jis moka džiaugtis kūriniais, ekspozicijomis“, – tikina G. Legotaitė.

Šalia jubiliato parodos pristatoma jaunos kartos menininko P. Ramanausko personalinė paroda „Už horizonto“. Joje rodomi seni ir nauji, specialiai šiai parodai kurti darbai. Autorius išskiria interaktyvią vaizdo projekciją „Jūra“ ir instaliaciją „Buitis“.

„Kai ruošiausi parodai, stengiausi neapkrauti tekstais, kaip dažnai būna. Čia reikia pajausti tą nuotaiką – man buvo svarbiausia sukurti nuotaiką“, – aiškina menininkas P. Ramanauskas.

Parodos veiks iki gegužės 9 dienos.