Naujienų srautas

Kultūra2015.04.21 02:38

Klaipėdoje – penkiolikmečio grafiko V. Bikausko paroda

Klaipėdos viešosios bibliotekos Meno skyriuje atidaryta pirmoji personalinė Vytauto Bikausko grafikos paroda „Insomnija“. Autoriui – vos 15 metų.

Klaipėdos viešosios bibliotekos Meno skyriuje atidaryta pirmoji personalinė Vytauto Bikausko grafikos paroda „Insomnija“. Autoriui – vos 15 metų.

Parodoje eksponuojami 36 skirtingo formato darbai, pasižymintys ypatingu smulkumu. Jų autorius dar nebaigęs dailės mokyklos. Tačiau vos metus grafikos mokanti mokytoja sako, kad laikas viešai eksponuoti jo darbus jau atėjo.

„Jeigu tu nematytum ir neperskaitytum anotacijoj, kad vaikui yra tik 15 metų, tai galėtum sakyt: och, kokie brandūs menininko darbai. Be galo daug išraiškos, be galo daug savęs įdėta į tuos darbus. Iš kur jis traukia, aš net negaliu pasakyt... bet šitokios vaizduotės – tiesiog pulsavimas yra“, – sako Rima Baukaitė, parodos kuratorė, A. Brako dailės mokyklos mokytoja.

Menininkų šeimoje augantis parodos autorius sako, kad piešti pradėjo labai anksti – pirmiausia šarvuotus riterius. O idėjų semiasi iš roko muzikos ir antikvarinių daiktų.

„Gal ir tėvų toks auklėjimas. Namuose pas mus daug tų antikvarinių daiktų, jie gerbia labai tai. Senelio darbai kabo... Tai aš nuo pat mažens susipažinau ne su tuo šiuolaikiniu dizainu, o su praeitu... Ir knygas visas mačiau praeito laikmečio – apie riterius ir t.t. Tas susižavėjimas renesansu, viduramžiais tik augo iki dabar“, – sako parodos autorius V. Bikauskas.

Parodoje eksponuojami darbai sukurti per pastaruosius dvejus metus. Gimsta jie, pasak autoriaus, spontaniškai.

„Aš atsisėdu, susigalvoju, kaip tas darbas greičiausiai atrodys. Aš tos kompozicijos nesipiešiu ir pradedu nuo kokio nors kampo ir pradedu labai smulkiai – neužsidedu kažkokių pagrindinių formų, o iškart nuo mažučio taškelio ir tais taškeliais sulipdau viską“, – sako jaunasis grafikas.

Paroda Klaipėdos viešosios bibliotekos Meno skyriuje veiks iki mėnesio pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi