Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Turkijos menininko parodoje – nematytas ir nepatirtas Stambulas

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Balandžio 23 d., 14 val., Seimo II rūmų parodų galerijoje bus pristatyta Turkijos fotografo Mustafa Dedeoglu paroda „Amžinasis Stambulas ir jo veidai“.

Balandžio 23 d., 14 val., Seimo II rūmų parodų galerijoje bus pristatyta Turkijos fotografo Mustafa Dedeoglu paroda „Amžinasis Stambulas ir jo veidai“.

Paroda skirta Turkijos nepriklausomybės dienai, Vaikų dienai ir Turkijos Respublikos Didžiojo Nacionalinio Medžliso įsteigimo 95-osioms metinėms paminėti, rašoma pranešime spaudai.

Parodą atvers Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas ir Turkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Aidan Jamadžian.

Ši fotografijų paroda – tai septynerių menininko darbo metų rezultatas. Stambulas – tai miestas, kuriame amžių amžius glaudėsi daugybė kultūrų, nors jo didingasis siluetas per amžius išliko nepakitęs. Pagrindinė parodos idėja – dėmesys emocinei vaizdų vertei ir išsitrynęs laiko pojūtis. Užuot vaizdavus, kaip atrodo šiuolaikinis Stambulas, šioje nuotraukų serijoje dėmesys skiriamas šalutinėms miesto gatvėms, jo istoriniams kvartalams, melancholiškiems miesto bruožams, miesto gyventojams ir jų portretams.

Paroda jau buvo surengta Ispanijoje, Bulgarijoje, Gruzijoje, Makedonijoje ir kitose šalyse.

Seime paroda bus eksponuojama balandžio 20–27 dienomis, įėjimas laisvas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi