Kultūra

2019.04.08 22:17

Klaipėdoje prasidėjo festivalis „Jauno teatro dienos“

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.08 22:17

Klaipėdoje septintus metus iš eilės jaunus teatro profesionalus suburia festivalis „Jauno teatro dienos“. Pagrindinis jo akcentas – kūrybinės dirbtuvės, kuriose kūrėjai iš skirtingų šalių trumpo metro spektaklius sukurti ir publikai pristatyti turi tik per porą dienų.

Festivalį „Jauno teatro dienos“ pradėjo jo rengėjų – Klaipėdos jaunimo teatro -  premjera „Audra“ pagal Williamo Shakespeare`o dramą. Spektaklio režisierius Povilas Makauskas festivalyje dalyvavo pernai, kūrybinėse dirbtuvėse užgimusios idėjos sudomino teatro vadovus, jie ir suteikė galimybę šias idėjas perkelti į teatro sceną.

Pirmadienį darbas užvirė kūrybinėse dirbtuvėse – į 6 grupes suskirstyti teatralai iš skirtingų šalių pagal gautą garsaus rašytojo sentenciją ir muzikinį kūrinį per 2 dienas turi sukurti 15 minučių trukmės spektaklį.

„Tai yra sentencija ir iš Šventojo rašto, ir iš Sartro kažkokio kūrinio, ir iš lietuvių kūrinių – jos tikrai yra labai skirtingos. Jas padėjo mums išrinkti dramaturgas, poetas Mindaugas Nastaravičius, tai, ko gero, ieškojo tokių sakinių, kurie žadintų vaizduotę, žadintų kūrybą“, – pasakojo viena iš festivalio organizatorių Ieva Pakštytė.

„Mums skirta Stravinskio muzika ir sakinys: „Jeigu aš šokčiau per langą, tai sušokčiau lėtą fokstrotą“. Jau žinau, kad lietuviškai šokti – šokį ir per langą – yra tas pats veiksmažodis, tai ir žodžių žaismas. Bandom judėti ir pažiūrėsime, kas mums pavyks. Kol kas – kažkokia painiava“, – kalbėjo aktorius iš Rusijos Pavelas Golubevas.

Panorama

„Teatre mes turim 1, 2 ar 3 mėnesius, kol mes mąstom, gilinamės, o čia tu gavai ir tai, ką tu turi sukaupęs, kiek turi patirties, knygų, filmų, nežinau – teatro, visa ką esi sukaupęs, čia gali atiduoti tiesiog labai greitai – tai labai smagu ir labai apjungia visus“, – sakė aktorė Kristina Švenčionytė.

Intensyvus kūrybinis procesas, pasak festivalio organizatorių, kasmet vilioja vis daugiau jaunųjų kūrėjų – šiemet norinčiųjų buvo rekordiškai daug.

„Iš užsienio valstybių mes turim 11 dalyvių, bet pačių anketų turėjome apie 70, o lietuvių buvo virš 100 tikrai, ir iš jų mums teko atsirinkti tik apie 30 – tai toks maždaug konkursas yra šiais metais. Jis šiemet yra pats didžiausias per visus mūsų veiklos metus“, – teigė viena iš festivalio organizatorių I. Pakštytė.

Publikai festivalio dalyvių sukurti spektakliai bus pristatomi antradienį ir ketvirtadienį, o penktadienį bus galima vertinti tokiu pat principu sukurtus, Klaipėdoje nufilmuotus, trumpo metro filmus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.