Kultūra

2015.09.08 13:45

Į Kauną atvyksta ispaniškų renginių fiesta

LRT.lt2015.09.08 13:45

Balandžio 20–30 dienomis jau penktus metus iš eilės į Kauną sugrįžta ispaniškos kultūros festivalis „Primavera en español“. Didžiausia ispaniškos kultūros šventė Lietuvoje pirmąjį savo jubiliejų pasitiks išskirtine renginių gausa, rašoma Vytauto Didžiojo universiteto pranešime spaudai.

Balandžio 20–30 dienomis jau penktus metus iš eilės į Kauną sugrįžta ispaniškos kultūros festivalis „Primavera en español“. Didžiausia ispaniškos kultūros šventė Lietuvoje pirmąjį savo jubiliejų pasitiks išskirtine renginių gausa, rašoma Vytauto Didžiojo universiteto pranešime spaudai.

Šiemet pagrindiniu festivalio akcentu taps kultūrų draugystė, todėl ypatingas dėmesys bus skiriamas ne tik ispaniškajai kultūrai, bet ir Lotynų Amerikos šalims, Ispanijos kaimynei Italijai bei Lietuvai, kurioje savo laimę suranda vis daugiau ispanakalbių.

„Turėdami unikalią galimybę universitete mokytis 30 kalbų, mes imame pažinti ir jų kultūras. „Primavera en español“ yra ne tik dvi savaites trunkanti ispaniška fiesta – tai festivalis, kuriame išsklaidomi stereotipai, skatinama tolerancija bei padedama integruotis kitataučiams“, – teigė viena iš festivalio organizatorių, VDU studentė Gintarė Labotakytė.

Ispaniško pavasario pradžia Kaune skelbiama balandžio 20 dieną, kurią festivalio organizatoriai, dalyviai bei svečiai kviečiami susitikti VDU didžiojoje auloje. Atidarymo šventės metu sveikinimo žodį tars Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje ir VDU atstovai, bus apžvelgta 5 metų festivalio istorija, o svečių širdis sušildys auksinio balso savininkės Giedrės Kelpšaitės ispaniškai atliekamų dainų koncertas.

Džiugi penktojo festivalio naujiena – iš Ispanijos specialiai į „Primavera en español“ atvyks jaunas, sėkmingas verslininkas Ignacio Ibarra Mendoza. Dalindamasis savo sėkmės istorija, svečias atskleis paslaptį kaip išsaugoti sėkmę net ir ekonominės krizės laikotarpiu.

Festivalio „Primavera en español“ akimirka. Organizatorių archyvo nuotr.

Kultūrų draugystės renginyje Lietuvoje ilgą laiką gyvenantys ispanai pasakos kaip jiems sekėsi pamėgti ir pamilti lietaus ir krepšinio kraštą. Kaip visuomet, festivalyje gausu vietos kūrybai ir saviraiškai – VDU studentė Justė Kazbaraitytė pristatys savo piešinius, kuriuos nutapė įkvėpta Ispanijos. Ankstyvą trečiadienio rytą žiniomis apie Lotynų Ameriką ir jos paslaptis dalinsis lektorė Gintarė Žukaitė.

Balandžio 23-ąją, Tarptautinės Knygos dienos proga studentai susirungs ispaniško teksto skaitovų konkurse, o pirmąją festivalio savaitę užbaigs ir pasukti galvas pakvies ispanakalbių šalių kultūros olimpiada.

Antroji festivalio savaitė prasidės ispaniškais pusryčiais, kurie suteiks galimybę geriau pažinti šalies gastronomiją. Kiekvienas į renginį atnešęs savo keptą ispanišką omletą (isp. tortilla de patatas) dalyvaus konkurse. Paskaitoje apie šnekamąją ispanų kalbą bus galima išgirsti lietuviams mažai žinomų frazių, kurios pravers keliaujant ar mokantis Ispanijoje. Nepamiršti liks ir moksleiviai, kuriuos aplankys ir ispaniškų žaidimų mokys Lietuvoje gyvenanti ir savo gimtąją kultūrą puoselėjanti Rocio Cortes Ganan. Meksikietiško šėlsmo netrūks nuotaikingame renginyje „Agave“ restorane. 

Jubiliejinį festivalį užbaigs fiesta, kurioje atlikėjas Martynas Kavaliauskas dovanos ispaniškų dainų programą.

Festivalį organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Ispaniškos šventės Kaune idėja gimė 2011 metais – nuo tada iniciatyvių studentų ir dėstytojų dėka festivalis kasmet sugrįžta su spalvinga renginių gama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.