Kultūra

2015.09.08 13:45

Kauno galerijoje – trijų šalių dailės dėstytojų mandalų paroda

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“, atidaryta dailės disciplinų dėstytojų iš trijų Baltijos šalių darbų paroda. Aštuntus metus rengiamos parodos tema – mandalos.

Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“, atidaryta dailės disciplinų dėstytojų iš trijų Baltijos šalių darbų paroda. Aštuntus metus rengiamos parodos tema – mandalos.

Parodos „Kvadratas 8“ kuratorius juokauja, kad kol parodose nebuvo temos, jų dalyviai, dailės disciplinų dėstytojai, buvo kaip studentai – be krypties ir tvarkos. Todėl kuratorius jau antrus metus parenka parodos temas.

Jos traktavimas yra laIsvas, o darbuose, kaip pastebi parodos rengėjas, labiau išreikštas kūrimo procesas. Tam tikrų mandalos kūrimo principų laikomasi, tačiau menininkai nesiekia sukurti klasikinės tibetietiškosios mandalos. Darbus pristato per pusšimtis dailės disciplinų dėstytojų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

„Tas pedagoginis darbas ir dėstymas kartais, kaip čia pasakyti, ne stabdis, tačiau norisi tokį akstiną sukelti, kad toks žingeidumas atsirastų ir pas dėstytojus. Aš manau, jei dėstytojas yra kūrybingas ir dalyvauja parodose,  jo autoritetas kyla ir prieš visus studentus, prieš mokinius“, – sakė parodos kuratorius Artūras Rimkevičius.

Paroda „Kvadratas 8“ tradiciškai kviečia skirtingų dailės sričių menininkus – tapytojus, grafikus, stiklius, keramikus, tekstilininkus. Čia yra skaitmeninės spaudos kūrinių ir  instaliacijų.

„Parodoje dalyvauju kaip tik dėl jos temos. Tema mandalos man labai artima ir papildys mano kūrybą naujais darbais. Šiuolaikinis kūrėjas turi turėti galimybę improvizuoti, parodos tema labai gili ir joje yra vietos improvizacijai“, – sakė menininkė iš Latvijos Barbala Gulbe.

„Galima žiūrėti truputį laisviau... Sakykim, aš savo (darbui, – red. past.) suteikiau aktualumo per socialinius dalykus.  Bet į jį galima žiūrėti tiesiog kaip į gražią formą arba tiesiog įdomų kūrinį, instaliaciją su kailiu, su keramika ir su pajūrio pagaliukais“, – sakė menininkas Raimondas Šimkevičius.

Paroda galerijoje "Aukso pjūvis" veiks iki gegužės 11osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.