Kultūra

2015.04.10 20:52

Klaipėdos muzikinio teatro scenoje – legendinis miuziklas

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.10 20:52

Šeštadienį Klaipėdos muzikinis teatras kviečia į intriguojančią premjerą – miuziklą „Kaip prasisukti versle be didelio vargo“. Pagrindinį vaidmenį muzikinėje situacijų komedijoje kuria „Eurovizijos“ konkursui besirengiantis Vaidas Baumila.

Šeštadienį Klaipėdos muzikinis teatras kviečia į intriguojančią premjerą – miuziklą „Kaip prasisukti versle be didelio vargo“. Pagrindinį vaidmenį muzikinėje situacijų komedijoje kuria „Eurovizijos“ konkursui besirengiantis Vaidas Baumila.

Spektaklio „Kaip prasisukti versle be didelio vargo“ veiksmas vyksta viename 6–7 dešimtmečio Amerikos biure. Jaunas langų valytojas Finčas kosminiu greičiu pasiekia karjeros viršūnę. Jis susiduria su konkurencija, intrigomis, gražiomis sekretorėmis, kavos manija, o taip pat – ir su romantika bei tikra meile.

Profesionaliame muzikiniame teatre debiutuojantis režisierius sako, kad istorija aktuali ir šiandien, tačiau žiūrovus intriguoti turėtų ne tik stambaus verslo satyra. „Tai nebus taip vadinamų juodų uždangų arba tamsių šviesų spektaklis. Tai –ryškus, aiškus „pop art“ ir komiksų žanro pastatymas“, – teigia režisierius Vilius Malinauskas.

Klaipėdos muzikinio teatro scenoje siekiama sukurti spektaklį pagal visus klasikiniam Brodvėjaus miuziklui keliamus reikalavimus – aktoriams reikia ne tik gerai dainuoti, bet ir daug judėti. Todėl pagrindiniams vaidmenims atlikti buvo pakviesti ir gerai dainuojantys, ir fiziškai ištvermingi artistai – V. Baumila ir didžiojoje scenoje debiutuojanti Kristina Radžiukynaitė. 

„Miuziklas – labai judrus, reikalauja labai daug ne tik aktorinių sugebėjimų, bet ir fizinės ištvermės. Kadangi man labai patinka sportuoti, atrodo, kol kas susitvarkau. Tikiuosi, nepadusiu“, – sako V. Baumila.

„Vaidmeniu labai džiaugiuosi – labai „superinis“. Teko nugalėti labai daug kompleksų, baimių, tarp jų – panišką aukščio baimę. Aš vaidinu seksualią ir šiek tiek vulgarią moterį. Todėl vėlgi teko lipti per save – tenka atlikti tam tikrus veiksmus, man gyvenime nepriimtinus“, – atskleidžia K. Radžiukynaitė.

Franko Loesserio ir Abe Burrowso miuziklo „Kaip prasisukti versle be didelio vargo“ premjera Brodvėjuje įvyko 1961 m. Vien per pirmuosius ketverius metus spektaklis ten buvo parodytas beveik 1,5 tūkst. kartų. Jis yra pelnęs devynis „Tony“ apdovanojimus, „Grammy“ statulėlę ir Pulitzerio premiją. Ir tai yra vienintelis Brodvėjaus miuziklas, kurio kiekvienas naujas pastatymas jo kūrėjams pelnydavo „Tony“ statulėles.