Naujienų srautas

Kultūra2015.04.10 14:14

Televizijos bokšto rekonstrukcijos idėjos konkursą laimėjo projektas „Vilniaus akis“

BNS 2015.04.10 14:14

Geriausia Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcijos koncepcija ketvirtadienį išrinktas projektas „Vilniaus akis“.

Geriausia Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcijos koncepcija ketvirtadienį išrinktas projektas „Vilniaus akis“.

Tris pagrindinius bokšto taurės aukštus siūloma sujungti laiptais, 19–ajame aukšte siūloma įrengti uždarą apžvalgos aikštelę, 3D kino salę, įrengti interaktyvius ekspozicijos elementus. 20–ajame aukšte siūloma įrengti atvirą apžvalgos aikštelę.

Šio projekto autoriams – architektūros studijai „Plazma“ – atiteko 5 tūkst. eurų pirmosios vietos premija.

Antroji vieta ir 2,5 tūkst. eurų skirta projektui „Vilniaus TV bokštas be cenzūros“, kuriame siūloma išryškinti bokšto konstrukcijas, parodant betoninį jo karkasą, kuris vyrautų interjere, taip pat ekspozicijomis skatinti žmonių sąmoningumą, demonstruojant, kaip veikia propaganda.

Trečiąją vietą ir 1,5 tūkst. eurų pelnė bendrovės „Inžinerinė mintis“ projektas, juo siūloma bokštą apgaubti metalinių kabelių struktūra su integruotais LED šviesų kabeliais, leidžiantį bokštą apšviesti įvairiomis spalvomis.

Iš viso projektui buvo pateikti devyni darbai. Tarp jų taip pat buvo siūlymų įrengti aplink bokštą saulės laikrodį ar technologijas, leidžiančias sukurti permatomumo įspūdį dalyje bokšto.

Konkurso dalyviai turėjo pateikti pasiūlymus, kaip rekonstruoti bokštą ir kaip pertvarkyti aplink jį esančią teritoriją.

Prašyta pateikti pirmųjų trijų ir trijų viršutinių bokšto aukštų planą su baldų išdėstymu, teritorijos sutvarkymo pasiūlymus.

326,4 metrų aukščio ir daugiau nei 25 tūkst. tonų bendro konstrukcijos svorio bokšto statybos truko šešerius metus. Pirmas betono kubas į bokšto pamatus supiltas 1974 metų gegužę, veikti bokštas pradėjo 1981 metų sausio 31 dieną.

Pagal analogišką projektą pastatyti Televizijos bokštai Baku ir Taline, pastarajame neseniai atlikta bokšto rekonstrukcija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi