Kultūra

2015.09.08 13:45

„Fluxus“ grįžta linksminti – Kaune duris atvėrė paroda „Fluxus is Fun, Fun is Fluxus“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ Kaune duris atvėrė paroda „Fluxus is Fun, Fun is Fluxus“.

Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ Kaune duris atvėrė paroda „Fluxus is Fun, Fun is Fluxus“.

Bendradarbiaujant su Jono Meko vizualiųjų menų centru, galerijoje pristatomi 25 garsiojo tarptautinio judėjimo „Fluxus“ eksponatai, kurie įvairiapusiškai atveria šio judėjimo įvairovę, rašoma pranešime spaudai.

Parodoje galima pamatyti ne tik garsių akcijų fotografijas (pvz., Yoko Ono „Striptizas trims“), žymiąsias „Fluxus“ dėžutes (pvz., George`o Mačiūno dolerių dėžutė, Ay-O „Piršto dėžutė“ ir kt.), bet ir keletą šį meninį judėjimą reprezentuojančių filmų. Vienas įdomiausių parodos eksponatų – 1968 m. G. Mačiūno darbo kalendorius, atskleidžiantis sudėtingą menininko gyvenimo periodą – pastangas įkurti SoHo menininkų kooperatyvą, finansinius sunkumus, problemas su teisėsauga.

Parodos kuratorės – Vytauto Didžiojo universiteto meno kuratorystės programos studentės – šia ekspozicija ir kitais ją lydinčiais renginiais ne tik siekia priminti XX a. 7-ajame dešimtmetyje Niujorke gimusio eksperimentinio meno judėjimo dvasią bei jo prigimtį, bet kartu ir klausti, ar šiuolaikinei vartotojiškai visuomenei „Fluxus“ idėjos vis dar aktualios ir jei taip, ko jos mus gali išmokyti šiandien?

Lietuvių kilmės menininkas, „Fluxus“ pradininkas ir krikštatėvis George`as Mačiūnas „Fluxpasilinksminimo Fluxmanifeste“ 1965 m. rašė, kad menas įdomus ir smagus yra tuomet, kai jis visiems prieinamas, paprastas ir kasdieniškas.

„Jei klausite mūsų, ar „Fluxus“ aktualus šiandien, mes paklausime Jūsų, ar įsivaizduojate gyvenimą be siurprizo džiaugsmo, nerūpestingumo, žaismės ir spontaniškumo? „Fluxus is Fun, Fun is Fluxus“ yra kiekvienam iš mūsų skirta instrukcija, rodanti, kaip gyventi linksmai“, – teigia parodos organizatorės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.