Kultūra

2015.04.10 00:27

Prasideda festivalis „Jauno teatro dienos“

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.10 00:27

Klaipėdoje startuoja tarptautinis teatrų festivalis „Jauno teatro dienos“. Trečią kartą vyksiantis renginys plečia ribas ir siūlo plataus kultūrinio spektro programą.

Klaipėdoje startuoja tarptautinis teatrų festivalis „Jauno teatro dienos“. Trečią kartą vyksiantis renginys plečia ribas ir siūlo plataus kultūrinio spektro programą.

Festivalio programos tema – „Jaunas režisierius“ pasirinkta neatsitiktinai. Festivalio organizatoriaus, režisieriaus ir aktoriaus Valentino Masalskio teigimu, publika dažnai nepastebi ir neįvertina jaunų, standartus laužančių menininkų. Todėl bus siekiama ne tik prisistatyti, bet ir pasidalyti idėjomis.

„Šiemet bus labai ryški jaunų kūrėjų, būtent teatro kūrėjų – režisierių, aktorių, scenografų, lietuvių ir ne tik, tarptautinis toks kūrėjų susirinkimas į tas keturias dienas, kurių metu mes dalinsimės idėjomis, žiūrėsime vieni kitų spektaklius. Po spektaklių vyksta aptarimas“, – pasakojo festivalio organizatorius Donatas Stakėnas.

Per keturias dienas bus parodyta dešimt spektaklių. Net keturi yra vilniečių darbai. Festivalyje pasirodys ir tarptautinė menininkų grupė iš Skandinavijos.

„Stengėmės sudaryti kuo įvairesnę programą, įtraukėme ir spektaklių vaikams. Tai yra šokio teatro spektaklis „Baltoji lopšinė“, taip pat įtraukėme pajūčių teatro spektaklį „Akmuo vanduo geluosnis“, kuris yra pritaikytas akliesiems bei silpnaregiams, bet jame gali dalyvauti ir normaliai matantys žmonės“, – kalbėjo festivalio organizatorė Ieva Pakštytė.

Pirmą kartą šiemet festivalio programoje – „Jauno kino vakarai“. Juose bus rodoma dešimt jaunųjų lietuvių režisierių trumpametražių filmų.

Visi festivalio renginiai balandžio 9–12 dienomis vyks Klaipėdos kultūros fabrike.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.