Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

„Titanike“ – švytintys, pjaunantys ir dūžtantys iš Baltijos šalių

Vilniaus dailės akademijos galerijos „Titanikas“ sales papuošė „Švytintys, pjaunantys ir dūžtantys“ stiklo objektai ir vitražai. Tai – pirma proga pasigrožėti Lietuvos, Latvijos ir Estijos stiklo menininkų darbais po penkerių metų pertraukos.

Vilniaus dailės akademijos (VDA) galerijos „Titanikas“ sales papuošė „Švytintys, pjaunantys ir dūžtantys“ stiklo objektai ir vitražai. Tai – pirma proga pasigrožėti Lietuvos, Latvijos ir Estijos stiklo menininkų darbais po penkerių metų pertraukos.

Portretais puoštas giminės medis, judantys monumentalūs objektai, interjerą puošiančios abstrakcijos ar kosmoso platybes vaizduojančios lėkštės – visa tai įmanoma pagaminti iš stiklo. Daugybė konceptualių darbų ir tradicinių vitražų eksponuojami galerijoje „Titanikas“, kur po penkerių metų pertraukos surengta tarptautinė stiklo meno ir vitražo dėstytojų bei studentų darbų paroda.

„Kiekviena mokykla turi savo pakraipą. Lietuvoje mes turim daugiau architektūrinio stiklo, vitražo – tai, ką mes deriname prie architektūros. Estai labiau eina stiklo kryptimi. Latviai ir to, ir to turi, tai tiesiog skirtingos, bet kartu ir panašios“, – sako VDA vitražo dėstytoja, parodos kuratorė Ieva Paltanavičiūtė.

Savo kūrinius pristato 30 menininkų, kurių darbuose stiklo meno tradicijos ir naujausios technologijos susipina su konceptualiais šiuolaikinės dailės ieškojimais. Rengėjai parodą jau dabar vadina simbolišku stiklo Baltijos keliu, padėsiančiu sutvirtinti trijų šalių kūrėjų ryšius.

„Ši paroda parodo kultūros jėgą, kurią turi ir Lietuva, ir Estija, ir Latvija. Ji skatina palaikyti vieniems kitus ir pajusti, kokia kryptimi dirbti, mąstyti ir mokyti savo mokinius“, – sako Vineta Groza, Latvijos meno akademijos Stiklo katedros profesorė.

Paroda „Švytintys, pjaunantys, dūžtantys“ galerijoje „Titanikas“ lankytojų lauks iki balandžio 18 dienos. Vėliau darbai keliaus į ekspozicijas Latvijoje ir Estijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi