Kultūra

2015.09.08 13:45

Svarstoma atkurti autentišką gynybinį griovį aplink Kauno pilį

BNS2015.09.08 13:45

Kauno savivaldybės taryba patvirtino sklypo, kuriame yra Kauno pilis, detalųjį planą – jame numatyta ir galimybė ateityje atkurti gynybinį pilies griovį, kuris šiuo metu užpiltas žemėmis.

Kauno savivaldybės taryba patvirtino sklypo, kuriame yra Kauno pilis, detalųjį planą – jame numatyta galimybė ateityje atkurti gynybinį pilies griovį, kuris šiuo metu užpiltas žemėmis.

Rytinėje gynybinio griovio (fosos) teritorijoje, pažymėtoje detaliajame plane, atsiduria ir dalis automobilių stovėjimo aikštelės prie Kauno pilies. Pasak savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjo Nerijaus Valatkevičiaus, fosa šioje vietoje kažkada buvo užpilta statybų metu.

„Dalis aikštelės, kultūros paveldo archeologų duomenimis, kažkada buvo piliavietės iškasa ir tik laikas ir kažkokios buvusios statybos tą griovį, vadinamąją fosą, paprasčiausiai užstumdė. Rengiant pilies techninį projektą, ateityje siūloma taisyti ir atstatyti tą fosą – griovį – į tą pačią vietą“, – posėdyje kalbėjo N. Valatkevičius.

Atkūrus rytinį gynybinį griovį, pagal patvirtiną planą, reikės koreguoti šioje vietoje einantį pėsčiųjų taką, kurio trasa nežymiai keisis. Taip pat norima pagilinti vakarinės fosos teritoriją, esančią palei dviračių taką iš kitos pilies pusės.

Pačioje pilies teritorijoje siūloma atkurti tris statinius, kurie buvo užfiksuoti archeologinių tyrimų metu. Kauno pilies tvarkymo darbams ir jos daliai atkurti yra pritarusi miesto taryba, tam tikimasi sulaukti Europos Sąjungos paramos.

Kauno pilis – seniausia mūrinė pilis Lietuvoje. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose ji paminėta 1361 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.