Kultūra

2015.04.07 01:07

Palanga pasipuošė 2 metrų aukščio margučiais

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.07 01:07

Tradiciškai Velykas Palanga pasitinka pasipuošusi dviejų metrų aukščio margučiais bei kviesdama svečius žaisti įvairių liaudiškų žaidimų ir jėgas išbandyti margučių ridenimo čempionate.

Tradiciškai Velykas Palanga pasitinka pasipuošusi dviejų metrų aukščio margučiais bei kviesdama svečius žaisti įvairių liaudiškų žaidimų ir jėgas išbandyti margučių ridenimo čempionate.

Jau šeštus metus, pasitinkant Velyykas, poilsiautojų pamėgta Basanavičiaus gatvė puošiama įspūdingo dydžio margučiais. Šiemet 2 m aukščio ir 1,5 m pločio kiaušiniai išmarginti pajūrio regionui būdingais raštais.

„nėra išmarginta labai išskirtinai, nes Lietuva maža ir daug panašumų, bet stengėmės surasti Mažajai Lietuvai, Žemaitijos kraštui būdingus raštus. Daugiausia atspindi kosmoso elementai: saulė, žvaigždės ir mėnulis. Tai – pirminės gimimo legendos simboliai, nes ir pats kiaušinis yra gyvybės simbolis“, – aiškina Palangos kultūros centro veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis.

Margučius, kasmet vis kitais raštais, Palangos meistrai išdabina per porą savaičių. Antrąją Velykų dieną svečius į kurortą vilioja ne tik įspūdinga Margučių alėja, bet ir šventiniai renginiai bei įvairios liaudiškos rungtys.Tradiciškai vyksta margučių ridenimo varžybos. Šiemet ridenimo takas pailgintas 1 m ir siekia apie 17 m.

„Vienam dalyviui leidžiame ridenti tam tikrą laiką. Daniausiai ratu spėja išridenti 4–5 kartus. Tada stabdome laiką. Kas pataikė į daugiausia margučių, tas laimi. Atsimenu vieną kartą buvo pataikytą į 27 margučius.Tai buvo įspūdingas kiekis. Įspūdinga, kai vaikas laiko tokį didelį kiekį margučių. Ilgas takas lemia gerus pataikymus“, – teigia N. Stasiulis.

Vienu ridenimu kai kuriems pavyksta numušti net penkis margučiuus. Dalyviai atsineša ir medinių bei metalinių margučių, tačiau į varžybas leidžiama atsinešti tik natūralių ir šokoladinių kiaušinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.