Kultūra

2015.04.03 15:12

„Kaunas Jazz“ festivalyje laukiama net 300 dalyvių

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.03 15:12

Pristatytas 25-asis „Kaunas Jazz“ festivalis. Balandžio pabaigoje vyksiančioje džiazo šventėje laukiama net 300 dalyvių. Organizatoriai jubiliejiniame festivalyje žada ir netradicinių džiazo muzikos projektų. Koncertai vyks ne tik Kaune, Vilniuje, bet ir Taline.

Pristatytas 25-asis „Kaunas Jazz“ festivalis. Balandžio pabaigoje vyksiančioje džiazo šventėje laukiama net 300 dalyvių. Organizatoriai jubiliejiniame festivalyje žada ir netradicinių džiazo muzikos projektų. Koncertai vyks ne tik Kaune, Vilniuje, bet ir Taline.

Festivalio „Kaunas Jazz“ atidarymo koncertas šiemet skambės Taline. Čia savo projektą pristatys jaunosios džiazo kartos būgnininkas, tarptautinių konkursų laureatas Ąžuolas Paulauskas. Po kelių dienų festivalis persikels į Kauną. 

„Pasiteisinusias tradicijas tikrai išlaikome, tačiau ir naujienų kiekviename festivalyje yra. Mes tęsiame Gatvės džiazo projektą, tai bus festivalio dieną – šeštadienį, priimame jau ir džiazo šokius, ko nebuvo anksčiau“, – pasakoja festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas.

Festivaliui parengta specialių projektų, kuriuos atliks muzikos virtuozai. Tarp jų – praėjusiais metais „Grammy“ statulėlę pelnęs Lenkijos pianistas Wlodekas Pawlikas. Laukiama ir vieno ryškiausių Vokietijos džiazo atlikėjų Tillo Bronnerio. Pasak organizatorių, dalyvių skaičius per kelerius metus išaugo dvigubai – šiemet pasirodys net 300 atlikėjų. Festivalio gerbėjams bus pristatyti muzikai, dalyvavę pirmajame „Kaunas Jazz“ festivalyje 1991-aisiais.

„Tai yra šveicarų gitaristas Heinzas Affolteris su grupe „Acoustic adventure“, tai ir Arina su Kauno bigbendu, ir Petras Vyšniauskas, Saulius Šiaučiulis. Tai yra tie muzikantai, kurie grojo pirmame festivalyje, nuo ko prasidėjo visa „Kauno Jazz“ istorija“, – sako festivalio meno vadovė Indrė Jučaitė.

Be koncertų Kauno centre vyks vaikų piešinių konkursas ir netgi šokių dvikovos. Festivalio lankytojai galės užsukti į „Džiazo gatvę“ ar pasiklausyti lauko koncertų. Improvizacijas žinomomis džiazo temomis karilionu skambins kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Galiu tik tiek pasakyti, kad jos yra atkeliavusios ir iš kino filmo, ir iš miuziklų, ir iš džiazo kompozitorių kūrybos. Ir tikrai jos visos 100 procentu turi būti atpažįstamos. Gal šiek tiek toliau jos „apsineš“ mano improvizacijomis, tačiau pradžioje visi jas turėtų išgirsti“, – teigia G. Kuprevičius.

Festivalis „Kaunas Jazz“ vienai dienai persikels į Vilnių. Džiazo muzikos koncertai taip pat vyks Vilkaviškyje ir Birštone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt