Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėdoje – pasaulinė legenda „The Original Blues Brothers“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Viena išskirtinių šiųmetinio 21-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio publikai paruoštų dovanų – į Klaipėdą atvykstanti pasaulinė muzikos legenda „The Original Blues Brothers“.

Viena išskirtinių šiųmetinio 21-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio publikai paruoštų dovanų – į Klaipėdą atvykstanti pasaulinė muzikos legenda „The Original Blues Brothers“.

„Išties didžiuojamės, kad šią legendinę bliuzo ir ritmenbliuzo grupę iš JAV galėsime šiemet išvysti festivalio scenoje, juolab, kad derybos su „The Original Blues Brothers“ dėl pasirodymo Klaipėdoje truko net kelerius metus“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Organizatoriai praneša, kad birželio pradžioje uostamiestyje pasirodymus surengs ir daugiau pasaulinio lygio muzikos žvaigždžių, apie kurias žada pranešti artimiausiu metu. Taip pat šiemet po metų pertraukos vyks džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga“, sukviesianti beveik du tūkstančius vaikų ir jaunimo chorų narių iš visos Lietuvos.

„The Original Blues Brothers“ savo gyvavimo istoriją skaičiuoja dar nuo 1976 m. Aktyvią koncertinę veiklą grupė pradėjo 1978 m., tais pačiais metais išleidusi ir pirmąjį savo solinį albumą „Briefcase Full of Blues“, kuris tapo net tris kart platininiu. Nuo to laiko „The Original Blues Brothers“ visame pasaulyje surengė šimtus anšlaginių koncertų bei bendrai išleido 14 albumų. Didžiausio populiarumo grupė sulaukė po 1980 m. kino ekranuose pasirodžiusios komedijos „The Blues Brothers“, kur pagrindinius vaidmenis sukūrė to meto grupės lyderiai. 2000-aisiais sukurtas ir šios kino juostos tęsinys „The Blues Brothers 2000“.

Šiandien „The Blues Brothers“ sudėtyje iš viso yra 11 profesionalių bliuzo ir ritmenbliuzo muzikantų bei atlikėjų, didžioji dalis kurių kartu su grupe yra nuo pat jos ištakų.

Nemokamas Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks birželio 5-7 d. Kruizinių laivų terminale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt