Kultūra

2015.09.08 13:45

Prasidėjo 40-asis „Klaipėdos muzikos pavasaris“

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kartu su pavasariu į Klaipėdos koncertų salę, kuri balandžio 1 d. mini 10 metų įkūrimo jubiliejų, atkeliavo ir festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“, šiemet jau 40-asis.

Kartu su pavasariu į Klaipėdos koncertų salę, kuri balandžio 1 d. mini dešimties metų įkūrimo jubiliejų, atkeliavo ir festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“, šiemet jau 40-asis.

Prieš dešimtį metų veiklą pradėjusi Klaipėdos koncertų salė kartu perėmė ir tradiciją rengti vieną seniausių Lietuvoje klasikinės muzikos festivalių. Tuomet nutarta, kad festivalis bus skirtas tik stambios formos kūriniams ir pasirodys tik dideli kolektyvai.

„Festivalis labai yra reikalingas klaipėdiečiams, nes būtent jo metu į Klaipėdą atvyksta simfoniniai orkestrai. Kaip žinia, miestas neturi nuolat koncertuojančio simfoninio orkestro, todėl minėtų kolektyvų koncertai čia yra labai laukiami“, – sako Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pavaduotoja Loreta Narvilaitė.

Per keturis dešimtmečius festivalyje, su kuriuo užaugo jau kelios klausytojų kartos, koncertavo ne tik šalies, bet ir pasaulinio garso atlikėjai bei kompozitoriai. Nemažai įspūdingų asmenybių ir jubiliejinio 40-ojo „Klaipėdos muzikos pavasario“ programoje. Joje – šeši renginiai. Garbė trečiadienio vakarą pradėti festivalį suteikta Klaipėdos kameriniam orkestrui kartu su garsiu trimito virtuozu Sergejumi Nakariakovu.

„Dar vienas įstabus projektas bus balandžio 23-iąją, kai Klaipėdoje apsilankys kompozitorė Sofija Gaibadulina, nes Klaipėdos kamerinis orkestras, diriguojamas Andreso Mustaneno, mūsų ilgamečio bičiulio, parengė J.S. Bacho ir S. Gaibadulinos kūrinių programą“, – sako Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pavaduotoja Loreta Narvilaitė.

Festivalyje koncertuos ir akordeonininkas Martynas Levickis su Lietuvos kameriniu orkestru bei Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Balandžio 30 d. festivalį užbaigs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras su didingu kūriniu – Gustavo Malerio „Prisikėlimo simfonija“.