Kultūra

2015.04.01 12:00

Lietuvos kamerinis orkestras kviečia į koncertą „Pažadinti muziką širdyje“

LRT.lt 2015.04.01 12:00

Antrajame jubiliejinio festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris“ koncerte balandžio 8 dieną, trečiadienį, 18 valandą akordeono ir styginių garsais užburs ir muziką širdyse žadins Lietuvos kamerinis orkestras bei solistas Martynas Levickis.

Antrajame jubiliejinio festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris“ koncerte balandžio 8 dieną, trečiadienį, 18 valandą akordeono ir styginių garsais užburs ir muziką širdyse žadins Lietuvos kamerinis orkestras bei solistas Martynas Levickis.

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurtas, vienas iškiliausių ir pasaulyje žinomiausių Lietuvos orkestrų – Lietuvos kamerinis orkestras šiais metais mini 55-tuosius gyvavimo metus. Orkestro biografijoje gausybė koncertų su pasaulinio garso solistais, dirigentais ir chorais, daugiau kaip 100 įvairiausio repertuaro įrašų, o gastrolių maršrutai driekiasi beveik per visus pasaulio žemynus. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių“, „LKO vertas būti Europos kamerinių orkestrų dešimtuke,“ – teigia orkestro meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas.

Neseniai klasikinio akordeono studijas Londono karališkojoje muzikos akademijoje baigęs Martynas Levickis prisipažįsta siekiantis pakeisti akordeono įvaizdį, atskleisti įvairias interpretacijų galimybes, nesibaiminant sulaužyti nusistovėjusias taisykles. Nors akordeonas dažnai tapatinamas su liaudies muzika, tačiau šiam akordeonininkui puikiai sekasi įrodyti jo universalumą atliekant pačių įvairiausių žanrų ir laikotarpių muziką: nuo L. van Bethoveno, A. Vivaldi, E. Morricone iki Lady Gagos dainų, rašoma pranešime spaudai.

Martynas yra pelnęs apdovanojimus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose daugelyje Europos šalių. Gastroliavo Jungtinėse Amerikos Valstijose, koncertavo prestižinėse Purcell Room, Royal Festival Hall ir Wigmore Hall salėse. Martynas taip pat groja keliuose kameriniuose ansambliuose, tarp jų ir viename sėkmingiausių „Tango-Factory“.

„Be prigimtinio talento pažadinti muziką kitų žmonių širdyse yra sunku. Be darbo su savo talentu sužavėti akademikų neįmanoma. Nustebinti ir klausytojus mėgėjus, ir patenkinti profesionalus yra sunku, bet įmanoma. Būtent talento ir darbo kryžkelėje šie visi aspektai ir susitinka“, – viename interviu teigia M. Levickis.

Šis solistas mėgsta profesinius iššūkius ir savo pasirodymui su Lietuvos kameriniu orkestru pasirinko labai sudėtingą programą ir gros net penkis kūrinius. Akordeono tembru prabils klavyrui ar smuikui sukurti Johanno Sebastiano Bacho, Antonio Vivaldi ir Niccolò Paganini opusai. Bus pamaloninti ir Ástoro Piazzollos kūrybos gerbėjai. Maloniai kviečiame!