Kultūra

2015.03.31 13:32

Festivalis „Shock Academia“ sieks prikelti šokį su nauja jėga

LRT.lt2015.03.31 13:32

Balandžio 27–30 d. Vilniuje organizuojamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentų šokio festivalis „Shock Academia“. Festivalį galima vadinti tikra menininkų bei jaunųjų profesionalų kūrybos ir tobulėjimo laboratorija.

Balandžio 27–30 d. Vilniuje organizuojamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentų šokio festivalis „Shock Academia“. Festivalį galima vadinti tikra menininkų bei jaunųjų profesionalų kūrybos ir tobulėjimo laboratorija.

Šiais metais „Shock Academia“ pristato skirtingus Lietuvos ir užsienio svečių darbus, nagrinėjančius „Black and white choreography“ temą. Juoda ir balta – tai priešingybės, kurios festivalyje taps tarsi neišskiriama, viena be kitos neįsivaizduojama visuma. „Black and White Choreography“ leis pažinti išskirtinius ir kiekvieno savaip interpretuotus choreografinius sprendimus, rašoma pranešime spaudai.

Festivalis nori parodyti, kad šokis, choreografija yra nuolat tobulėjanti meno sritis, o jos kūrėjai – idėjų kupini ir aktyviai kuriantys profesionalai, taigi, šokis turėtų būti įdomus ne tik siauram akademiniam ratui, bet ir kiekvienam meno entuziastui. „Shock Academia“ nori prikelti šokį su nauja jėga, pristatydama gabius, talentingus bei naujas šokio erdves tyrinėjančius choreografus ne tik iš Lietuvos, bet ir Lenkijos, Latvijos, Turkijos, Vokietijos bei Prancūzijos.

„Festivalis, šiais metais organizuojamas ketvirtą kartą, jau tampa gražia tradicija ne tik akademinei, bet ir platesnei šokio ir teatro bendruomenei. Stiprindami priešpaskutinį laiptelį sėkmingos karjeros link, kuriame šokio platformą talentingiems jauniems kūrėjams, padedame įgyvendinti jų choreografines vizijas, kuriame bendradarbiavimo tinklus su kitų aukštųjų mokyklų studentais ir tikimės gausių  rezultatų ir akademiniame, ir profesionaliame šokio meno žemėlapyje“, –  sako LMTA Šokio ir judesio katedros vedėja Ingrida Gerbutavičiūtė.

Festivalio programą pradės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bakalauro ir magistrantūros studentų baigiamieji darbai: įvairių klasikinių ir neoklasikinių etiudų vakaras ir Manto Černecko debiutinis spektaklis „Mobius Day“ Šokio teatre.

Antrą festivalio dieną Menų spaustuvėje žiūrovai išvys šiuolaikinių choreografinių sprendimų kupiną Agnietės Lisičkinaitės premjerinį spektaklį „Fabrikas“.

Balandžio 28 ir 29 d. į festivalį kvies svečiai iš užsienio. O paskutinė diena pristatys naujieną – Lietuvoje vis dar menkai pažįstamą meno atšaką – šokio kino dieną, vyksiančią LMTA Sluškų rūmų naujai įrengtoje kino salėje. Įvyks Gretos Grinevičiūtės filmo „Jei manęs išvis nėra“ premjera, tądien bus rodomi ir kiti lietuvių ir užsienio choreografų filmai.