Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėdos rajone archeologai aptiko tūkstančių metų senumo kapą

BNS2015.09.08 13:45

Tiesiant naujo magistralinio dujotiekio vamzdyną į Kuršėnus, Klaipėdos rajone rastas tūkstančių metų senumo kapas su unikalia urna.

Tiesiant naujo magistralinio dujotiekio vamzdyną į Kuršėnus, Klaipėdos rajone rastas tūkstančių metų senumo kapas su unikalia urna.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, senovės baltų paminklą netoli Gargždų, greta Kvietinių kaimelio žvalgymų metu prieš dujotiekio tiesimo darbus aptiko Vilniaus ir Klaipėdos universitetų archeologų komanda. Tyrinėtojus pribloškė tai, kad senesniais laikais sunaikintame iki 2,5 tūkst. metų senumo pilkapio dugne pavyko rasti beveik sveiką urną su mirusio žmogaus sudegintais palaikais.

„Šiais laikais aptikti naują, mokslui nežinomą pilkapį Vakarų Lietuvoje yra labai retas reiškinys. Gali būti, kad po žeme yra ir dar daugiau pilkapių likučių su urnomis, todėl tyrimai bus tęsiami“, – dienraščiui sakė archeologas dr. Gintautas Zabiela.

Pasak mokslininko, įkapių neaptikta, nes tuo laikotarpiu laidojant žmones nei ginklai, nei papuošalai į kapą nebuvo dedami. Mokslininkai spėja, kad atskirame pilkapyje ir didesnėje nei tuo metu įprasta – beveik pusės metro aukščio – urnoje buvo palaidotas ypatingą reikšmę bendruomenei turėjęs žmogus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.