Kultūra

2015.09.08 13:45

„Fortūnos“ skulptūrėlėmis apdovanoti Kauno teatralai

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Tarptautinės teatro dienos išvakarėse „Fortūnos“ skulptūrėlėmis ir diplomais apdovanoti geriausi Kauno teatrų aktoriai, režisieriai, dailininkai.

Tarptautinės teatro dienos išvakarėse „Fortūnos“ skulptūrėlėmis ir diplomais apdovanoti geriausi Kauno teatrų aktoriai, režisieriai, dailininkai.

Komisijos sprendimu, už vaidmenis spektakliuose „Biografija: vaidinimas“ ir „Barbora“ „Fortūna“ apdovanotas nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Dainius Svobonas. Dvi „Fortūnos“ iškeliauja į Kauno valstybinį lėlių teatrą – dailininkei Giedrei Brazytei – už fantazijos žaismę spektaklyje „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ ir tame pačiame spektaklyje vaidinusiam Andriui Žiurauskui.

„Kažkaip daug kam atrodo, kad jei esi lėlių teatre ir esi už tos širmos arba slepiesi už lėlės, tai nenori būti pastebėtas ir, tiesą sakant, kad aktorius būtų apdovanotas lėlių spektaklyje „Fortūna“ – aš norėčiau pakelti popierius ir iš viso pasižiūrėti, ar tai yra buvę“, – sakė Valstybinio Kauno lėlių teatro aktorius Andrius Žiurauskas.

Dvi „Fortūnos“ skulptūrėlės skirtos ir šokio teatrui „Aura“ – taip komisija įvertino spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“.

„Aš džiaugiuosi bendradarbiavimu su Antanu Jesenka, kompozitoriumi – viena „Fortūna“ jam, viena už choreografiją. Dabar ką tik grįžome iš Italijos, šitą spektaklį rodėm Italijoje ir mus pasiekė labai puiki recenzija, labai geri atsiliepimai“, – teigė „Auros“ vadovė Birutė Letukaitė.

„Fortūnomis“ apdovanoti Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Ramūnas Urbietis ir Karina Krysko-Skambinė, įvertinta už puikų debiutą. Padėkos „Fortūną“ už nuopelnus Lietuvos teatrui komisija skyrė režisieriui Jonui Jurašui, o už provokuojamą režisūrą apdovanotas Artūras Areima.

„Didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į didžiuosius teatrus, nes jie turi didžiausias ir geriausias technines galimybes ir pačių aktorių trupės yra geriausios, tai be abejo, mes žiūrėjome labai rimtai į nacionalinio teatro spektaklius“, – sakė komisijos pirmininkė Ina Pukelytė.

Aukščiausias Kauno profesionalaus teatro kūrėjų apdovanojimas „Fortūna“ ir diplomai teikiami nuo 1996 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt