Kultūra

2015.03.20 11:57

Pasaulinę poezijos dieną – Europos poezijos platformos Versopolis internetinė svetainė

LRT.lt2015.03.20 11:57

Pasaulinės poezijos dienos proga – kovo 21 dieną – skaitytojams atveriama interneto svetainė www.versopolis.com, skirta Europos poezijai. 

Pasaulinės poezijos dienos proga – kovo 21 dieną – skaitytojams atveriama interneto svetainė www.versopolis.com, skirta Europos poezijai. 

Pirmuosius tris mėnesius buvo renkama informacija apie visus vienuolika platformoje dalyvaujančių festivalių, apie 55 jaunus ir kylančius Versopolio poetus, buvo atrinkti ir išversti į anglų kalbą jų eilėraščiai. Vienas festivalis – „Littfest“ Švedijos Umea mieste jau įvyko, tai buvo pirmasis jaunųjų poetų prisistatymas kitoje šalyje ir visiems penkiems poetams – pirmieji vertimai į švedų kalbą.

Versopolio tikslas – tam tikra prasme laužyti sienas: mes siekiame, kad jauni, kylantys poetai, kurie jau yra pažįstami savo šalyse, taptų žinomi ir kitose Europos šalyse. Lietuvą šiame projekte atstovauja tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir penki poetai – Vutautas Stankus, Giedrė Kazlauskaitė, Marius Burokas, Gytis Norvilas ir Aivaras Veiknys. Festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“, kuris šiemet vyks spalio 9–11 dienomis, dalyvaus poetai Eleanor Rees (JK), Ilija Leonard Pfeijffer (Belgija), Ida Linde (Švedija), Łukasz Jarosz (Lenkija) ir Eva Luka (Slovakija).

Vienuolikos šalių poetai, festivalių organizatoriai išsakė, kas jiems yra poezija, kur ji gyvena šiandien, kiek ji yra svarbi visuomenei. Jų mintys sugulė trumpame video koliaže – vienuolika šalių, vienuolika kalbų, trisdešimt skirtingų žmonių. „Kur gyvena poezija?“ – tai klausimas, į kurį bandys atsakyti visi Versopolio dalyviai šiemet.

Kovo 20–21 dienomis klipu dalysis visos platformoje dalyvaujančios šalys – Slovakija, Slovėnija, Lenkija, Lietuva, Švedija, Austrija, Belgija, Italija, Kroatija, Didžioji Britanija, Makedonija. Jį matys Europos Parlamento nariai, daugelio šių šalių nacionalinių transliuotojų žiūrovai. Europos poezijos bendruomenė sako, jog poezija rūpi, ji yra svarbi kiekvienam visuomenės nariui.

Platforma buvo sukurta su Europos Komisijos palaikymu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.