Kultūra

2015.03.19 20:55

Plungėje – J. Pečerskio grafikos paroda

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.03.19 20:55

Plungės viešojoje bibliotekoje eksponuojama kaliningradiečio menininko Jevgenijaus Pečerskio grafikos darbų paroda.

Plungės viešojoje bibliotekoje eksponuojama kaliningradiečio menininko Jevgenijaus Pečerskio grafikos darbų paroda.

63-ejų metų menininko J. Pečerskio kūryba Lietuvoje gerai žinoma, jo darbai eksponuoti Vilniuje, Kaune, dabar ir Žemaitijoje.

Į Plungę rusų menininkas atvežė grafikos darbų ir keletą paties sukurtų gobelenų. J. Pečerskio kūrybą postabstrakcionizmui priskiriantys menotyrininkai pastebi, kad nors jo darbuose dominuoja geometrinės figūros, neretai jos išsilieja į liaudies audinių, juostų ornamentiką. Savo sumanymus autorius atskleidžia savita tapymo technika.

„Tapymas yra daugiau tokiais taškučiais pro kuriuos prasišviečia kitos spalvos ir yra daug simbolių. Ta prasme, nėra visiškas abstrakcionizmas. Ten matote ir spiralės ir žuvį ir luotą ir tokios mitologinės būsenos“, – pastebėjo parodos kuratorė Kristina Paulauskaitė.
 
J. Pečerskiis  gimė Kazachstane, ten ir studijavo Rytų kultūrą, tekstilės semiotiką. Domėjosi mitologija. Menininko paveikslas, pasak menotyrininkų, kaip didelė simfonija. Čia nėra nei laiko, nei erdvės. Nėra ribų ir sienų. Tačiau jo kūryboje viskas galima – žuvies ženklą menininkas paverčia ežeru ir dangaus skliautu, o tvorelėje – visa Nidos istorija.

„Mums yra labai svarbu, kad šioje parodoje yra keletas darbų ,skirtų Donelaičiui. Visai neseniai minėjome Donelaičio 300 metines. Ir labai svarbu, kad mūsų Plungės viešajai bibliotekai autorius padovanojo tris darbus, būtent Donelaičio tema“, – džiaugėsi Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė.

J. Pečerskio grafikos darbų paroda Plungės viešojoje bibliotekoje veiks iki kovo pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.