Kultūra

2015.03.19 00:18

Vilniuje – violončelininko J. Kulikausko koncertas

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.03.19 00:18

Jaunas violončelininkas Justas Kulikauskas trečiadienio vakarą Rotušėje pristato šiuolaikinę muziką violončelei. Kūriniai vienam instrumentui, pasak atlikėjo, skirti ne kiekvienam klausytojui.

Jaunas violončelininkas Justas Kulikauskas trečiadienio vakarą Rotušėje pristato šiuolaikinę muziką violončelei. Kūriniai vienam instrumentui, pasak atlikėjo, skirti ne kiekvienam klausytojui.

Albume klausytojai ras G. Sollima, G. Cassado, V. D. Kirchnerio, G. Gelgoto, P. M. Hamelio kūrinius bei paties atlikėjo J. Kulikausko pjesę violončelei. Į albumą įtrauktas ypatingas – debiutinis P. M. Hamelio kūrinys dviem violončelėm. Šis albumas atskleidžia violončelininko techninių galimybių arsenalą, aukštą meistriškumo lygį bei išryškina rafinuotą muzikinį skonį.

Vokiečių kompozitoriaus Peterio Michaelio Hamelio kūrinį dviem violončelėms tėvas ir sūnus – Edmundas ir Justas Kulikauskai repetavo prieš koncertą Vilniaus rotušėje. P. M. Hamelio kūrinį muzikantai rado tarp jo juodraščių ir gavę autoriaus sutikimą, pirmą kartą jį atlieka Lietuvoje. Jaunas muzikantas J. Kulikauskas koncertu sako norėjęs pristatyti dviejų pastarųjų metų mėgstamiausius grotus kūrinius: programą įrašė ir kompaktinėje plokštelėje.

„Aš pats visą albumą padariau ir įrašiau, ir suvedžiau ir suprodiusavau – tai jis turi galbūt tokį mano garsą – taip galima pasakyti“, – sakė J. Kulikauskas.

J. Kulikauskas – naujosios kartos atlikėjas, kuris ieško saviraiškos nevengdamas nei klasikos, nei populiariosios muzikos. Jis groja „Naujų idėjų“ kameriniame orkestre, rengia solo koncertus, pats kuria muziką. Viena didžiausių jo svajonių – projektas, kuriame savaip sujungtų klasikinę ir šiuolaikinę muziką.

„Jeigu viskas išeis taip, kaip aš galvoju, tai tada labai norėčiau jį kaip nors siųsti visiems įmanomiems festivaliams, ir didžiausiems įskaitant, aišku, iki to – dar ilgas kelias“, – svarstė violančelininkas.

Nuo ketverių metų violončele grojantis Justas Kulikauskas yra surengęs ne vieną koncertą su simfoniniu orkestru. Jis sako, kad dar baigdamas mokyklą žinojo, jog studijuos Lietuvoje, ne užsienyje, nes galvoje knibždėjo daug idėjų, kurias norėjosi įgyvendinti.

Šalia rimtosios klasikinės muzikos J. Kulikauskas rengia ir populiariosios muzikos projektus. Jo teigimu, nebūtina apsispręsti ir pasirinkti vieną stilių, jei viskam, ką darai, nepamiršti vis aukščiau pakelti kartelės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.