Naujienų srautas

Kultūra2019.04.05 22:09

„Kino pavasaris“ baigėsi, bet liūdesio nė lašo – apdovanojimų ceremonijoje triumfavo lietuvių kinas

LRT.lt 2019.04.05 22:09

24-asis festivalis „Kino pavasaris“ atnešė ne tik džiaugsmą kino mėgėjams, bet ir, tradiciškai, pažymėjo tikrojo pavasario pradžią. Pavasaris tęsiasi, tačiau festivaliui tenka pasakyti „sudie“ ir „iki kito karto“. Tačiau liūdesio čia mažai – penktadienio vakarą paskelbti ir apdovanoti geriausi konkursinių programų ir daugiausia žiūrovų simpatijų pelnę filmai.

Šiek tiek statistikos ir gerų žinių

„Kino pavasaris“ uždarymo vakaru ir apdovanojimais toli gražu nesibaigia. Patys populiariausi filmai toliau tęs kelionę po Lietuvos miestų kino teatrus – pasimėgauti geriausiais kūriniais galės to nespėję padaryti žiūrovai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Utenoje, Anykščiuose, Ukmergėje.

24-asis „Kino pavasaris“ vyko net 19-oje Lietuvos miestų. Parodyta 170 filmų – 113 ilgametražių ir 57 trumpametražiai.

Atidavė savo balsus už mėgiamiausius

Tradiciškai, „Kino pavasario“ filmus įvertino žiūrovai, kurių balsus susumavus, paskelbti mėgstamiausi ilgametražis ir trumpametražis filmai, taip pat labiausiai patikusi lietuvių kūrėjų juosta.

„Žiūrovai savo balsais ir audringais plojimais nusilenkė režisierei Marija Kavtaradzei, kurios ilgametražis debiutas „Išgyventi vasarą“ tapo žiūroviškiausiu lietuvių sukurtu festivalio filmu. Didžiuojamės, kad prie naujosios kino kartos tobulėjimo prisidedame ir mes, jau ne pirmus metus remdami festivalį“, – įteikdamas prizą sakė „Kino pavasario“ konkursinių programų partnerio atstovas „ERGO Insurance SE“ Lietuvos filialo generalinis direktorius Tadas Dovbyšas.

Paveikiausias „Kino pavasario“ filmas – režisierės iš Libano Nadine Labaki kūrinys „Kafarnaumas“, pelnęs Publikos simpatijų prizą. Filmas anksčiau apdovanotas Kanuose, taip pat buvo nominuotas „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“.

Trumpametražis filma, pelnęs daugiausia žiūrovų simpatijų – Tito Lauciaus juosta „Šeima“. Kūrinyje – puikiai žinoma aktoriai Artūras Sakalauskas, Dainius Gavenonis, Rasa Samuolytė ir kt.

Europos debiutų konkursas

Geriausia Europos debiutų konkurso aktore pripažinta ispanų aktorė Lola Dueñas, sukūrusi vaidmenį filme „Kelionė į mamos kambarį“ (rež. Celia Rico Clavellino).

Geriausio aktoriaus apdovanojimas įteiktas Pauliui Markevičiui už vaidmenį M. Kavtaradzės filme „Išgyventi vasarą“.

Geriausiu konkurso režisieriumi tapo kino kūrėja iš Vengrijos Zsófia Szilágyi už filmą „Viena diena“.

Geriausiu festivalio debiutiniu filmu paskelbtas garsaus fotografo Richardo Billinghamo vaidybinis filmas „Rėjus ir Liza“.

„Trumpo konkurso“ laureatai

„Trumpame konkurse“ varžėsi 32 filmai iš visos Europos. Nugalėtoju tapo režisierius Samiras Karahoda su filmu „Tarp“. Specialiai paminėtas prancūzų režisierius už animacinį filmą „Plastikinių maišelių naktis“.

FIPRESCI ir „Cineurope“ prizai

FIPRESCI prizas atiteko danų debiutantui Rasmusui Klosteriui Bro, pristačiusiam filmą „Įstrigę“.

Vienas didžiausių Europoje kino industrijos naujienų portalų „Cineurope“ taip pat išrinko savo favoritą – Aistės Žegulytės filmą „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, kuriam užtikrins kanale sklaidą – publikuos tekstus skaitytojams ir siųs naujienlaiškius prenumeratoriams.

Studentų filmų konkurso nugalėtojas

Geriausiu studentų filmu pripažintas Jevgenij Tichonov filmas „Taco“ apie tako legendinį šokėją. Prizą nugalėtojui įsteigė asociacija LATGA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi