Kultūra

2015.09.08 13:45

M. K. Čiurlionio muziejus kviečia į dailininko A. Vaičaičio jubiliejinę parodą

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Dailininko Adolfo Vaičaičio šimtojo jubiliejaus proga Čiurlionio muziejus kviečia į jo darbų parodą „Pilnatis“. Jos atidaryme Druskininkuose laukiama ir paties dabar Australijoje gyvenančio menininko.

Dailininko Adolfo Vaičaičio šimtojo jubiliejaus proga Čiurlionio muziejus kviečia į jo darbų parodą „Pilnatis“. Jos atidaryme Druskininkuose laukiama ir paties dabar Australijoje gyvenančio menininko.

Parodoje „Pilnatis“ – jo darbai, sukurti svarbiausiais menininko kūrybos laikotarpiais. Iki 1944ųjų Lietuvoje gyvenęs dailininkas iliustravo Jono Balio pasakų knygą, sukūrė pirmuosius estampus. Labiausiai menininką išgarsino Vokietijoje išleistas septynių litografijų albumas ir iliustracijos Juliaus Kaupo knygai „Daktaras Krapštukas pragare".

„Kauniečiams, be abejo, labai artimai tai, kad tų pasakų veiksmas vyksta Kaune ir Rotušėje, prie Karo muziejaus, tose žinomose gatvėse ir A. Vaičaitis labai tiksliai perteikė tų pasakų nuotaiką, daugiausiai, aišku koncentravosi ties personažais, tačiau ten galima rasti ir architektūros“, – sako parodos kuratorė Aušra Vasiliauskienė.

Parodos kuratorė sako, dailininkui 20-ojo amžiaus šeštajame dešimtmetyje apsigyvenus Australijoje, jo kūryba pasikeitė radikaliai. A. Vaičaitis atsisakė tradicinių lino ar medžio raižinio technikų ir pradėjo kurti monotipijas.

„Tai nėra tapyba, tai yra vienetiniai atspaudai ir jis labai mėgo šį meninės išraiškos būdą tik visada žmonėms labai įdomi prasmė – štai žiūri į tuos kūrinius ir klausia, ką jie reiškia. Pats dailininkas labai nemėgo ir nemėgsta aiškinti tos prasmės“, –  sakė A. Vasiliauskienė.

Adolfo Vaičaičio darbų paroda Čiurlionio muziejuje veiks iki balandžio 19-osios, vėliau keliaus į Druskininkus. Tikimasi, kad čia ją aplankys pats, šįmet 100-ąjį jubiliejų švenčiantis dailininkas – jis Lietuvoje atostogauja kiekvieną vasarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.