Kultūra

2015.03.13 14:02

Jaunieji muzikos talentai – Lietuvos pasididžiavimas

2015.03.13 14:02

Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino per šimtą jaunųjų Lietuvos muzikų ir jų mokytojų, 2014 m. tarptautiniuose konkursuose laimėjusių aukščiausius apdovanojimus.

Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino per šimtą jaunųjų Lietuvos muzikų ir jų mokytojų, 2014 m. tarptautiniuose konkursuose laimėjusių aukščiausius apdovanojimus.

„Jaunieji muzikos talentai gimė ir užaugo laisvoje šalyje. Jų dėka Lietuva skamba visame pasaulyje. Svarbu, kad jaunoji karta yra kūrybinga, pasitikinti ir galinti pastovėti už save. Talentingų muzikų laimėjimai – dovana mūsų Tėvynei, ką tik atšventusiai dvidešimt penktąsias atkurtos Nepriklausomybės metines“ , – sakė Prezidentė.

Prezidentė padėkojo laureatų mokytojams ir Lietuvos muzikų rėmimo fondui už prasmingą, atkaklų darbą, auginant jaunąją muzikų kartą ir garsinant šalies vardą užsienyje.

Jaunieji Lietuvos muzikai pernai laimėjo aukščiausius apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose JAV, Kinijoje, Italijoje, Latvijoje Makedonijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse.

Tarp ryškiausių jaunųjų talentų – dirigentas Martynas Stakionis, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleivis, laimėjęs prestižinį tarptautinį Jazepo Vytuolo choro dirigentų konkursą. Jis – ne tik pirmasis lietuvis, bet ir jauniausias konkurso dalyvis, užėmęs pirmąją vietą.

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras DAGILĖLIS XII tarptautiniame chorų konkursų festivalyje Kinijoje laimėjo pirmą vietą ir aukso medalį jaunimo chorų kategorijoje.

Vokalinė grupė JAZZ ISLAND Latvijoje vykusioje pasaulinėje chorų olimpiadoje, kur varžėsi virš 400 kolektyvų, laimėjo aukso medalį. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choras KIVI nugalėjo tarptautiniame chorų konkurse, vykusiame Makedonijoje.

Smuikininkė Aušrinė Razgutė, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleivė, VIII tarptautiniame Aleksandro Glazunovo smuikininkų, violončelininkų ir altininkų konkurse, vykusiame Prancūzijoje, laimėjo GRAND PRIX.

Pianistė Adelė Daunoravičiūtė, studijuojanti Klaipėdos universiteto Menų fakultete, Tarptautiniame jaunųjų talentų konkurse AMERICAN PROTÉGÉ užėmė pirmąją vietą solistų kategorijoje. Šiame konkurse taip pat dalyvavęs Birbynininkų ansamblis iš Klaipėdos universiteto užėmė pirmąją vietą ir gavo specialųjį komisijos prizą.

Dainininkė Ieva Goleckytė iš Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos tarptautiniame konkurse The 21st. CENTURY ART, vykusiame Italijoje, laimėjo GRAND PRIX.

Tarptautinių muzikos konkursų laimėtojams Prezidentė palinkėjo sėkmės, stiprybės ir svajonių išsipildymo.