Kultūra

2015.09.08 13:45

Kauno tarpukario architektūrai suteiktas Europos paveldo ženklas

BNS2015.09.08 13:45

Europos Komisija Kauno tarpukario moderniajai architektūrai suteikė Europos paveldo ženklą. Apie šį sprendimą paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Europos Komisija Kauno tarpukario moderniajai architektūrai suteikė Europos paveldo ženklą. Apie šį sprendimą paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Kauno modernizmas susiformavo ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai miestas buvo Lietuvos laikinoji sostinė, Lenkijai okupavus Vilniaus kraštą.

Mieste yra kelios dešimtys išskirtinės modernistinės architektūros pavyzdžių. Pirmuoju lietuviškojo modernizmo pastatu laikomas Centrinis paštas, pastatytas 1930–1931 metais.

Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras nurodo, kad tarpukariu Europoje plitusias modernizmo idėjas į Lietuvą parsivežė užsienyje studijavę architektai. Lietuvoje modernistinė architektūra įgavo savitą formą, dėl to ji vadinama kaunietiškąja architektūros mokykla.

Europos paveldo ženklą Briuselis šią savaitę skyrė šešiolikai objektų, tarp jų ir 1791 metų Gegužės trečiosios Konstitucijai. Ją įtraukti į sąrašą pasiūlė Lenkija.

Europos paveldo ženklo sąrašas kuriamas nuo 2006 metų, į jį Europos valstybės gali siūlyti reikšmingiausius kultūros paveldo objektus ir vietoves, liudijančius kiekvienos šalies, kaip sudėtinės Europos dalies, identitetą, iškilias asmenybes bei istorinius įvykius, atlikusius svarbų vaidmenį tos šalies ir Europos istorijos ir kultūros raidoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.