Kultūra

2015.03.10 10:58

Filmo „Nematomas frontas“ kūrėjas dabar pats yra nematomo fronto karys Ukrainoje

LRT.lt2015.03.10 10:58

Kino kūrėjas, žurnalistas ir vertėjas Jonas Ohman, praėjusią vasarą kartu su bendraminčiais Vincu Sruoginiu ir Mark Johnston pristatęs didžiulio susidomėjimo sulaukusį dokumentinį filmą „Nematomas frontas“, šią savaitę iš Ukrainos grįžo į Lietuvą. Pastaruoju metu kūrėjas pats yra tapęs nematomo fronto kariu – jis aktyviai prisideda prie Ukrainos karius remiančios lietuvių organizacijos „Blue/Yellow“ veiklos. Į Lietuvą Jonas Ohman grįžo pristatyti filmo „Nematomas frontas“ DVD ir Juozo Lukšos-Daumanto knygos „Partizanai“.

Kino kūrėjas, žurnalistas ir vertėjas Jonas Ohmanas, praėjusią vasarą kartu su bendraminčiais Vincu Sruoginiu ir Marku Johnstonu pristatė didžiulio susidomėjimo sulaukusį dokumentinį filmą „Nematomas frontas“. J. Ohmanas  šią savaitę iš Ukrainos grįžo į Lietuvą. Pastaruoju metu kūrėjas pats yra tapęs nematomo fronto kariu – jis aktyviai prisideda prie Ukrainos karius remiančios lietuvių organizacijos „Blue/Yellow“ veiklos. Į Lietuvą kino kūrėjas grįžo pristatyti filmo „Nematomas frontas“ DVD ir Juozo Lukšos-Daumanto knygos „Partizanai“.

Filmo DVD ir knygos pristatymas bei susitikimas su Jonu Ohman vyks kovo 12 dieną, ketvirtadienį, 16 valandą sostinės kino teatre „Pasaka“. Renginio metu bus atskleisti filmo „Nematomas frontas“ kūrimo užkulisiai ir į oficialią filmo versiją nepatekę kadrai, tarp kurių – ir Latvijos prezidento Valdžio Zatlero interviu.

Filmo „Nematomas Frontas“ kūrėjų komanda su LR Prezidentu Valdu Adamkumi. Organizatorių archyvo nuotr.

Renginyje dalyvaus ir dizaineris Giedrius Paulauskas, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga kino teatre „Pasaka“ jis surengęs ekspoziciją, kurioje – atkurtas pokario Lietuvos partizanų švarkas. Kartu su juo eksponuojama ir unikali tarpukario Lietuvos karininko uniforma bei ekipuotė, kurią naudojo pokario partizanai. Renginio metu dizaineris papasakos apie lietuvių partizanų uniformas, pasidalins maždaug pusmetį kauptomis žiniomis ir atradimais.

Renginys nemokamas, į jį kviečiami visi besidomintys unikalia pokario partizanų istorija. Visi renginio dalyviai dovanų gaus po žaliąją „Nematomo fronto“ juostelę.

Filmo „Nematomas frontas“ pristatymą galite pamatyti žemiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt