Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Istorija apie lietuvių misionierių A. F. Bendoraitį atgims filme

Jauni kūrėjai pristato ambicingą projektą – filmą apie Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį, lietuvį misionierių, Pietų Amerikos Amazonės džiunglėse padėjusį tūkstančiams vietinių gyventojų. 

Jauni kūrėjai pristato ambicingą projektą – filmą apie Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį, lietuvį misionierių, Pietų Amerikos Amazonės džiunglėse padėjusį tūkstančiams vietinių gyventojų. 

Filmo „Aleksandras didysis“ režisierius Vytautas Puidokas sako, kad Pietų Amerikoje filmavo istoriją, kol ji dar gyva. Atokiose Amazonės džiunglių miesteliuose vietiniai gyventojai dar atsimena čia beveik keturiasdešimt metų gyvenusį ir dirbusį misionierių, kunigą, gydytoją, karo laivyno kapitoną A. F. Bendoraitį.

Jis Paryžiuje, Sorbonos universitete, baigė medicinos ir teologijos studijas. Į Pietų Ameriką atkeliavo 1962 metais. Laivuose, pavadintuose Lietuvos vardu, įrengė ligonines, plaukiojo Amazonės baseino upėmis gydydamas vietinius gyventojus.

„Tirti šią istoriją nėra lengva, nes pirmas įspūdis apie A. F. Bendoraitį yra labai gražus, bet pradedant tirti giliau, istorija yra pakankamai sudėtinga. Vienas iš iššūkių galbūt buvo, kad tiriant A. F. Bendoraičio istoriją ne visi norėjo apie tai šnekėti, tie, kurie šnekėjo, dažnai nenorėjo visko pasakyti“, – tikina filmo režisierius Vytautas Puidokas.

Pasak filmo kūrėjų, „Aleksandras Didysis“ bus filmas apie labai įdomią asmenybę, tačiau stengsis jo neidealizuoti, ketina atskleisti ir tamsiuosius A. F. Bendoraičio gyvenimo metus.

„1983 metų balandžio 20 dieną jo ligoninėje buvo nužudytas daktaras, ir per vieną naktį jis neteko visko, ką buvo sukūręs Brazilijoje, ir buvo apkaltintas kaip nusikaltimo organizatorius“, – pasakoja filmo režisierius.

Ieškodamas, kas vis dėlto buvo kaltas dėl žmogžudystės, kaip šią istoriją išgyveno A. F. Bendoraitis, filmo režisierius V. Puidokas pats tampa herojumi, ieškančiu tiesos. A. F. Bendoraitis mirė 1998 m., palaidotas Brazilijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi