Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Žagarėje – naujas turistų traukos objektas

Šių metų Kultūros sostinėje Žagarėje šiemet suplanuota daug renginių. Jie vyksta ir lėlių namuose, kurių eksponatai pasakoja apie praeitį ir šiandieną.

Šių metų Kultūros sostinėje Žagarėje šiemet suplanuota daug renginių. Jie vyksta ir lėlių namuose, kurių eksponatai pasakoja apie praeitį ir šiandieną.

Pirmiau nei į Žagarę atkeliavo tautodailininkės sukurtos lėlės, žagariečių soduose apsigyveno kaliausės. Jų prieš keletą metų prisigamino miestelio gyventojai kartu su tautodailininke Aušra Petrauskiene besirengdami Vyšnių festivaliui. Vėliau duris atvėrė „Lėlių namai“ – juose dabar gyvena keli šimtai įvairiausių lėlių.

Tarp jų – etnografinių regionų atstovės, mitinės būtybės, angelai, 17-ojo 18-ojio amžiaus drabužiais pasipuošę miestiečiai. Tautodailininkė sako,kad prieš sėdant jas siūti nemažai laiko tenka praleisti bibliotekose.

„Taip nėra,kad atsisėdi ir siūni. Tu pusę laiko galvoji, pieši, fantazuoji, kaip tai turi atrodyti, o paskui jau kūryba – pats įdomiausias darbas. Per tą laiką sužinai, išnagrinėji detales, o paskui tai perteiki per lėlę ir tai pats įdomiausias dalykas“, – sako tautodailininkė Aušra Petrauskienė.

Lėlių namai įtraukti į Žagarės regioninio parko siūlomų ekskursijų sąrašą, juose dažnai apsilanko ir edukacinių programų dalyviai, nes lėles galima ne tik apžiūrėti.

„(Galima) pasigaminti senovinę lėlę „bubolį“, ar angelą, gandrą ar arkliuką, iš tiesų tai yra įdomu ir mažam, ir suaugusiam. Čia malonu atvesti turistą“, – sako Žagarės regioninio parko vyr. kraštotvarkininkė Giedrė Rakštienė.

Tautodailininkė sako, kad pirmąsias savo lėles ji pasiuvo, kai laukėsi vaikelio, paskui jos tapo lyg šeimos narėmis. Vėliau didžiaakės ilgakojės skudurinukės pasklido po pasaulį – apsigyveno Italijoje, Skandinavijos šalyse ar netolimoje Latvijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi