Naujienų srautas

Kultūra2019.04.03 23:07

Kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui – 75

Kompozitoriui, pedagogui Giedriui Kuprevičiui balandžio 8 d. sukanka 75 metai. Asmeninę sukaktį maestro pažymi šiemet jubiliejus švenčiančių muzikų draugijoje. Jubiliejiniai koncertai įvairiuose Lietuvos miestuose skambės iki metų pabaigos.

Talento gerbėjams šiais jubiliejiniais metais G. Kuprevičius rengia staigmenų.  

„Švenčiu jubiliejų ne vienas, šie metai yra labai garbingų, ir man tikrai toli iki jų, dviejų kompozitorių, jau mano kolegų šiuo atveju, tai – Juozo Naujalio 150-osios metinės ir 100 metų mano kompozicijos instrumentuotės ir kitų muzikinių disciplinų profesoriui Eduardui Balsiui“, – sakė G. Kuprevičius.

Su J. Naujaliu G. Kuprevičių sieja ir tai, kad pas jo dukrą Sofiją  mokėsi fortepijono specialybės. Maestro sako, kad J. Naujalis ir E. Balsys – nepelnytai užmiršti, jų kūryba mažai tyrinėjama, todėl pagerbdamas žymiuosius muzikus rado nežinomų kūrinių ir planuoja koncertus.

„Taip gimė koncertas, kuris bus gruodį, aš jį pavadinau „Giedrius svečiuose pas Juozą“. Tai bus Lietuvos kamerinio orkestro koncertas su solistais, kuriame mes pažaisime tokiu virtualiu suėjimu kompozitorių“, – pasakojo G. Kuprevičius.

Klaipėdos žvejų rūmuose rudenį planuojama E. Balsio operos „Kelionė į Tilžę“ premjera. G. Kuprevičius ėmėsi ją redaguoti.

O Vilniuje – naujo G. Kuprevičiaus kūrinio – koncerto altui ir simfoniniam orkestrui „Trys mano būsenos“ – repeticija. Šį kūrinį G. Kuprevičius parašė savo bičiulio, altininko Rolando Romoslausko 60-mečiui. Abu jubiliatai Kongresų rūmų scenoje susitiks šio penktadienio koncerte.

Plačiau apie tai žiūrėkite Loretos Mačiulienės ir Margaritos Alper reportaže.

Panorama

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi