Kultūra

2015.09.08 13:45

Kaune pristatomas E. Špokaitės režisuotas „Žydrasis Dunojus“

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kauno muzikiniame teatre šią savaitę bus pristatoma baleto „Žydrasis Dunojus“ premjera. Režisierė – Lietuvos primabalerina Eglė Špokaitė. Tai jos pirmasis režisūrinis darbas.

Kauno muzikiniame teatre šią savaitę bus pristatoma baleto „Žydrasis Dunojus“ premjera. Režisierė – Lietuvos primabalerina Eglė Špokaitė. Tai jos pirmasis režisūrinis darbas.

Pamatyti scenoje šiek tiek kitokį nei įprasta „Žydrąjį Dunojų“ buvo sena E. Špokaitės svajonė. Dar tuomet, kai pati šoko sako apie jį ne kartą galvojusi. Išgirdusi Kauno muzikinio teatro vadovų pasiūlymą režisuoti šį Johanno Strausso baletą Lietuvos primabalerina nesuabejojo.

Likus kelioms dienoms iki premjeros, debiutuojanti režisierė pasakoja, kad klasikinis baletas bus šiuolaikiškesnis ir lengvas kaip J. Strausso muzika.

„Muzika bus nelabai panaši į įprasta muzikinio teatro repertuarą, net ir J. Strausso operečių yra daug, tik mes pabandėme J. Straussą parodyti šiek tiek kitokį, muziką parinkti šiek šiek kitaip, ne mažiau gražiai, gal truputį jautriau,  nei įprastas valsas ar polka“, – sako režisierė E. Špokaitė.

Šokti vieną pagrindinių vaidmenų pakviesta žinoma baleto solistė iš Klaipėdos Beata Molytė, kuri žinoma kaip Ana Karenina ir Barbora Radvilaitė.

Spektaklyje dalyvauja ir meno mokyklų bei šokio studijų mokiniai. Kartu su režisiere kuria scenografas Gintaras Makarevičius, kostiumų ir grimo dailininkas Juozas Statkevičius. Muzikiniam spektaklio vyksmui vadovauja teatro vyriausiasis dirigentas Julius Geniušas.

„Tai, ką aš matau scenoje diriguodamas, tai labai labai įkvėpia, labai daug duoda peno muzikinei interpretacijai, tenka gal daugiau sekti ne partitūrą, o įvykius scenoje, prisijungti prie tos labai įdomios E. Špokaitės sukurtos dramaturgijos  ir bendros atmosferos“, – teigia dirigentas J. Geniušas.

Kitais metais baletas „Žydrasis Dunojus“ skaičiuos šešiasdešimtuosius gyvavimo scenoje metus. Jis apkeliavo daugelio Rytų Europos teatrų scenas, ne kartą buvo statytas Vilniuje, jį matė ir Klaipėdos žiūrovai. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre šis baletas statomas pirmą kartą. Premjera – penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.