Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Panevėžio „Meno“ teatre – godžių bankininkų tragedijos

Panevėžio „Meno“ teatre – šveicarų dramaturgo Friedricho Dürrenmatto spektaklio „Frankas V“ premjera.

Panevėžio „Meno“ teatre – šveicarų dramaturgo Friedricho Dürrenmatto spektaklio „Frankas V“ premjera.

Režisierius Vytautas Kaniušonis pjesės „Frankas V“ pastatymą vadina teatro improvizacijomis, kurios gimė per pjesės skaitymus. Tai istorija apie banko vidaus gyvenimą, apie žmonių norus ir troškimus, bet kokia kaina siekiant sotaus gyvenimo.

„Mūsų noras per šitą istoriją pakalbinti, pakviesti žmones kitaip pasižiūrėti į žmones, į tuos finansinius reikalus, finansinį pasaulį, į tuos gražius pastatus, iškabas gražias ir pagalvoti, kokios yra rimtos moralės, dorovės, atsakomybės, susilaikymo ribos. Tokia finale nuskamba Dürrenmatto frazė: gyventi reikia su saiku“, – sako V. Kaniušonis.

Pasak bankininko žmonos Otilijos ir personalo šefo Eglio vaidmenų atlikėjų, kuriant vaidmenis, jų laukia ilgas žmogaus psichologijos pažinimo kelias.

„Otilijos tokia žmogiška tragedija įvyksta. Tai akistata tarp dukters ir motinos. Tai motina, kuri darė viską dėl savo vaikų ir pamato savo dukrą kaip kekšę, – didžiulė tragedija“, – sako aktorė Elona Karoblytė.

„Jeigu mes, tarkim, norim ar siekiam atpildo, tai mes jį kažkaip suplanuojam , o čia visi atpildą gauna patys sau to nežinodami. Mano personažas nukenčia labiausiai per meilės sceną“, – sako aktorius Saugirdas Stakelė.

Spektaklio premjera Panevėžio „Meno“ teatre – penktadienį ir šeštadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi