Kultūra

2015.02.27 11:51

Vilniuje savaitgalį – didžiausia Baltijos šalyse kavos šventė

2015.02.27 11:51

Šį savaitgalį Vilniuje vyks didžiausia kavos šventė Baltijos šalyse – „Kavos Kultūros Dienos“.

Šį savaitgalį Vilniuje vyks didžiausia kavos šventė Baltijos šalyse – „Kavos Kultūros Dienos“.

Šventė susideda iš dviejų dalių: atviro Lietuvos baristų čempionato ir kavos mugės, kurioje lankytojai galės atrasti, degustuoti ir sužinoti apie kavą, teigia organizatoriai.

Apie ypatingos kavos kilmę ir skonio subtilumus pasakos žinomi kavos meistrai, geriausi Lietuvos baristos mokys kaip pasigaminti kavą, išsaugant geriausias skonio savybes.

Čempionato metu baristos varžysis trijose kategorijose: kavos ruošimo, kavos ragavimo ir piešimo pieno puta. Nugalėtojai atstovaus Lietuvą savo rungties Pasaulio pirmenybėse Sietle ir Geteborge.

Praėjusių metų kavos ruošimo čempionato nugalėtoja Vaiva Maškovaitė, gyvenanti ir dirbanti Londone, teigia, jog šiam čempionatui pradėjo ruoštis jau kitą dieną po Pasaulio pirmenybių Italijoje. „Tokia jau mūsų, besivaržančių baristu lemtis – nuolat galvoti apie tinkamiausią šaukštelį, muziką, prijuostę. Pasirodymo metu dreba rankos, balsas“, – pranešime spaudai cituojama V. Maškovaitė.

„Latte art“ rungtyje, dalyviai ant pieno putos turės sukurti kuo tikslesnius ir originalesnius piešinius. Kavos ragavimo čempionato dalyviai iš pateiktų trijų kavos puodelių, kuriuose yra dvi vienodos kavos ir viena kitos rūšies kava, turi išskirti, kuri yra kitos rūšies. Dalyviams bus pateikta po 8 trejetukus ir duotos 8 minutės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.