Naujienų srautas

Kultūra2015.02.25 22:41

J. Miltinio teatre – F. Dostojevskio romano pastatymas

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – ketvirtoji Muzikos ir teatro akademijos studentų premjera. Kurso vadovai Velta ir Vytautas Anužiai pastatė spektaklį pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Pažemintieji ir nuskriaustieji“.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – ketvirtoji Muzikos ir teatro akademijos studentų premjera. Kurso vadovai Velta ir Vytautas Anužiai pastatė spektaklį pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Pažemintieji ir nuskriaustieji“.
 
Rusų rašytojo F. Dostojevskio romanas „Pažemintieji ir nuskriaustieji“ parašytas 1861 metais. Režisieriai Vytautas ir Velta Anužiai pasinaudojo prieš kelis dešimtmečius parašytą Kauno dramos teatrui romano inscenizacija, tačiau spektaklio veiksmą perkėlė į septintąjį dešimtmetį. Pasak jų, F. Dostojevskio savitas požiūris į nuskriaustą vargšą žmogų aktualus ir šiandien.

„Praeinam pro tuos, kurie nuskriausti ,pažeminti, o mūsų pačių skriaudos ir pažeminimai atrodo labai dideli, patys didžiausi ir globaliausi, mes taip susirūpinę patys savimi, savo nelaimė, mes nematome tų mažutėlių, kurie yra labai nuskriausti. Yra meilė kaip gelbėtojas, kaip variklis išgelbėti žmogų, nors tas žmogus ir nemyli, vis tiek jam padėti – čia toks meilės aspektas mūsų spektaklyje“, – kalbėjo režisieriai.
 
Spektaklyje susiduria ciniškas egoizmas ir altruizmas, meilė žmonėms išsižadant savęs. Dėl turto susiriejusių tėvų vaikai pamilsta vienas kitą ir yra pasirengę įveikti jų meilei kylančias kliūtis, tačiau jaunuolius skiria ne tik tėvų nesutarimai, bet ir turtinė padėtis.

Pagrindinius Natašos ir jauno rašytojo Ivano Petrovičiaus, artimo pačiam F. Dostojevskiui, vaidmenis kuria aktoriai Goda Petkutė ir Rolandas Normanas.

„Aš myliu savo vaidmenį labai, ją visaip kaip pateisinu, nes meilė yra vinis, tai yra pagrindas, kuris mus veda gyvenime į priekį“, – sakė aktorė.

„Reikėjo skaityti, reikėjo domėtis, kad šiek tiek suprasčiau tą rusų kultūrą, kuri buvo anksčiau, tas jautėsi, bent jau man asmeniškai minusas buvo, kad to neturėjau, trūkumas patirties“, – aiškino Rolanas Normanas.

Spektaklyje vaidina visi Anužių kurso aktoriai. Scenografiją kūrė Artūras Šimonis. Premjera Panevėžio J. Miltinio dramos teatre – penktadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi