Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Retas W. Shakespeare`o kūrinių rinkinys bus visam laikui grąžintas britams

Itin retas  ir vertingas – taip apibūdinamas ilgus metus Prancūzijos bibliotekoje saugotas ir tik visai neseniai atrastas anglų poeto ir dramaturgo Williamo Shakespeare`o kūrinių rinkinys. Iš Prancūzijos jis atvežtas į Jungtinę Karalystę, kur pristatytas ekspertams.

Itin retas  ir vertingas – taip apibūdinamas ilgus metus Prancūzijos bibliotekoje saugotas ir tik visai neseniai atrastas anglų poeto ir dramaturgo Williamo Shakespeare`o kūrinių rinkinys. Iš Prancūzijos jis atvežtas į Jungtinę Karalystę, kur pristatytas ekspertams.

Netikėtas, bet itin malonus radinys po ilgo laiko į dienos šviesą ištrauktas praėjusį rudenį. Rinkinys, kurį sudaro 36 dramos, vadinamas vienu rečiausių ir vertingiausių ne tik W. Shakespeare`o kūrybos, bet ir visos anglų literatūros kontekste.

Pirmasis toks rinkinys išleistas praėjus septyneriems metams po žymaus poeto ir dramaturgo mirties. Skaičiuojama, kad iš viso tokių kopijų yra vos 230, o Prancūzijoje žinomos tik dvi. Tad Prancūzijos bibliotekoje rastas, foliantu vadinamas rinkinys gerokai nustebino ir W. Shakespeare`o kūrybą tiriančius humanitarus.

„Nuostabu, kad pavyko rasti dar vieną šio reto rinkinio kopiją. Jausmas nepakartojamas: manai, kad jau visi egzemplioriai rasti, ir štai – dar vienas. Tai akivaizdus įrodymas, kad visame pasaulyje dar yra daugybė dalykų, kurių apie W. Shakespeare`ą nežinome ir kuriuos turime atrasti“, – sako „Globe“ teatro atstovas Patrickas Spottiswoode`as.

Šį Prancūzijos bibliotekoje buvusį egzempliorių darbuotojas atrado netyčia. Jis rengėsi planuotai parodai, kurioje turėjo atsispindėti, kokie ryšiai siejo nedidelį Prancūzijos miestelį Saint-Omerą ir Jungtinę Karalystę. Jie pasirodė besantys stipresni, nei manyta iki šiol. Radinys buvo atsargiai įdėtas į užrakinamą dėžutę ir saugiai atgabentas į gimtinę – Londoną. Savaitės pabaigoje rinkinys vėl keliaus į Prancūziją, o po parodos kitų metų vasarą bus visam laikui grąžintas Jungtinei Karalystei.

„Mums tikrai didelė garbė šį leidinį saugoti čia, „Globe“ teatre. Žodžiai, kuriuos matote parašytus čia, buvo daugybę kartų ištarti šio teatro scenoje. Būtent čia W. Shakespeare`o dramos skambėjo pirmąkart, vėliau nutarta, kad jos negali likti tik tarp šių sienų. Tuomet dviejų W. Shakespeare`o bendražygių iniciatyva atsirado pjesių kopijos, kad dramaturgo mintys pasiektų kuo daugiau žmonių“, – pasakoja P. Spottiswoode`as.

Rinkinyje sudėtos žymiausios W. Shakespeare`o dramos – tokios, kaip „Hamletas“, „Romeo ir Džuljeta“. Tiesa, trisdešimties puslapių, taip pat ir titulinio lapo su W. Shakespeare`o portretu, trūksta. Jungtinėje Karalystėje bus nustatyta rinkinio vertė, tuomet parodoje Prancūzijoje jis bus pristatytas plačiajai visuomenei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi