Kultūra

2019.04.01 11:06

„Kino pavasaryje“ apdovanotas legendinis lenkų režisierius Krzysztofas Zanussis

BNS, LRT.lt2019.04.01 11:06

Lenkų kino režisieriui Krzysztofui Zanussiui Vilniuje sekmadienį įteiktas festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus ir ilgametę draugystę su festivaliu, rašoma festivalio pranešime spaudai.

„Tai kino klasikas, kurio įtaka tiek Lenkijos, tiek Europos kinui nepamatuojama. K. Zanussio kūryba išliks kaip aukščiausios kino meistrystės pavyzdys. Jo viešnagės „Kino pavasaryje“ ir filmai kėlė festivalio kokybę. Džiaugiuosi, kad šiandien galime padėkoti už jūsų kino erudiciją ir patirtį“, – įteikdama apdovanojimą už ilgametę draugystę ir kūrybinį indėlį į kino istoriją sakė „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Festivalio vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška dėkojo Lenkijos kino legendai už ilgametę jaunųjų Lietuvos kino kūrėjų edukaciją, motyvaciją ir įkvėpimą kurti.

K. Zanussis, atsiimdamas apdovanojimą, festivalio vadovams ir susirinkusiai publikai žadėjo su naujais filmais į „Kino pavasarį“ grįžti dar ne vienus metus.

„Kino pavasaryje“ K. Zanussis lankosi apdovanojimų sąrašą praėjusią savaitę papildęs prestižiniu Lenkijos kino akademijos „Auksiniu ereliu“, įteiktu už gyvenimo nuopelnus. Per savo ilgametę karjerą jis buvo įvertintas reikšmingais Prancūzijos, Italijos, Ukrainos valstybiniais apdovanojimais, šalia kurių ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius.

Kino klasika tapusiuose K. Zanussio filmuose, tokiuose kaip „Kristalo struktūra“, „Šeimos gyvenimas“, „Iliuminacija“, dažnai nagrinėjamos moralinės ir etinės temos, keliami žmogaus būties klausimai. Panaši tematika atsiskleidžia ir naujausioje jo istorinėje dramoje „Eteris“, kuria buvo atidarytas Romos kino festivalis. Režisierius žiūrovus nukelia į XX amžiaus pradžios carinės Rusijos pakraštį, kur karo gydytojas eksperimentuoja stipriu anestetiku ir narkotiku eteriu.

Filmuojant dalyvavo Lenkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Lietuvos („Uljanos Kim studija“) kino kūrėjai. Filmo garso takelis įrašytas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos garso studijoje, muziką atlieka orkestras „Vilniaus sinfonietta“. Muzikos įrašo kūrybinis vadovas Lietuvoje – Kipras Mašanauskas, įrašo asistentai ⎯ Artūras Pugačiauskas ir Iveta Macevičiūtė. Filme vaidina lietuvių aktorius Artūras Dubaka. „Eteris“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo balandžio 12 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.