Kultūra

2015.09.08 13:45

Jubiliejiniame „Kino pavasaryje“ bus pristatyta per 250 filmų

BNS2015.09.08 13:45

Jubiliejiniame dvidešimtajame tarptautiniame festivalyje „Vilniaus kino pavasaris“ bus pristatyta daugiau nei pustrečio šimto filmų, tarp jų – ir lietuvių bei užsienio kino retrospektyva, ir pagrindinių festivalių apdovanojimus susižėrę filmai.

Jubiliejiniame dvidešimtajame tarptautiniame festivalyje „Vilniaus kino pavasaris“ bus pristatyta daugiau nei pustrečio šimto filmų, tarp jų – ir lietuvių bei užsienio kino retrospektyva, ir pagrindinių festivalių apdovanojimus susižėrę filmai.

Beveik tūkstantyje kino seansų, kurie kovo 19–gegužės 2 dienomis vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose, festivalio žiūrovams iš viso bus parodyti 272 filmai, suskirstyti į 16 programų. Tarp jų – „Oskarų“ nominantams skirti seansai, dvi konkursinės programos, Baltijos kino programa, dviejų režisierių filmų retrospektyvos.

„Festivalio programa sudaryta taip, kad būtų pristatyti patys įdomiausi, labiausiai nusipelnę ir žiūrovų, ir įvairių festivalių žiuri dėmesio filmai iš viso pasaulio“, – antradienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė „Kino pavasario“ organizatorė Vida Ramoškienė.

Festivalio programų direktorė Santa Lingevičiūtė išskyrė dvi šiemet rodomas konkursines programas – „Nauja Europa – nauji vardai“ bei „Baltijos žvilgsnis“.

Programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ bus dešimt filmų, kuriuose didžiausias dėmesys bus skiriamas socialinėms temoms. Joje bus parodytas ir vienas lietuviškas filmas, prestižiniame „Sundance“ kino festivalyje už geriausią režisūrą konkursinėje programoje apdovanotas Alantės Kavaitės „Sangailės vasara“.

Tuo metu Baltijos šalių kino programoje bus pristatyta 11 filmų, sukurtų Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ir Rusijos režisierių.

„Kino pavasaris“ šiemet laukia ir ypatingo svečio – Kolumbijos politiko, buvusio sostinės Bogotos mero bei kandidato į prezidentus Antano Mockaus. Jis festivalio rengėjams pažadėjo dalyvauti apie jo prezidentinę kampaniją danų režisieriaus Andreaso Molo Dalsgaardo sukurtos juostos „Bogota“ peržiūroje.

Festivalyje taip pat bus parodyta prancūzų kino grando, režisieriaus Leoso Caraxo filmų retrospektyva. Festivalio rengėjai atkreipė dėmesį į gangsterinio kino programą „Gangsteriai mieste“, kuria bandyta reprezentuoti įvairių miestų kultūrą. Tarp jų bus nemažai kino klasikos – italų režisieriaus Sergio Leone`ės „Kartą Amerikoje“, Martino Scorsese`ės „Geri vyrukai“ ir kt.

Bus rodomi ir ką tik „Oskarą“ pelnę bei jiems nominuoti filmai – „Žmogus-paukštis“ („Birdman“), „Timbuktu“, „Leviatanas“, „Pilietis Edvardas Snowdenas“ bei kt.

Lietuviško kino programoje bus pristatyti 53 filmai, iš kurių 37 bus trumpametražiai.

Taip pat žiūrovų laukia kulinarinio kino, komedijų, trumpametražių bei dokumentinių filmų programos, garsių kino režisierių sukurti autobiografiniai filmai apie kitus kino kūrėjus. Žadami kino seansai ir vaikams nuo 3 metų, taip pat bus parodytas 2 val. trukmės vieno kadro filmas, dar vienas filmas – tik kurčiųjų gestais.

Festivalis, kuriame iš viso bus parodyti 939 kino seansai, vyks Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Kaune ir Šiauliuose, didžioji dalis seansų vyks „Forum cinemas“ kino teatruose.

Taip pat bus organizuojami tradiciniai „internetinai seansai“, kurie bus prieinami ne tik penkių didžiųjų miestų gyventojams, bet ir visiems Lietuvos žiūrovams.

Kaip teigė festivalio programos sudarytojas Edvinas Pukšta, visi festivalio filmai sudėjus truks 329 valandas ir tris minutes arba beveik 14 dienų.

„Vilniaus kino pavasario“ bilietais bus pradėta prekiauti nuo kovo 1 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.