Kultūra

2015.09.08 13:45

Daugiausiai įrašų 2014 metais pardavė T. Swift

BNS2015.09.08 13:45

Taylor Swift pirmadienį buvo paskelbta daugiausiai įrašų 2014 metais pardavusia atlikėja, nors viena šios industrijos organizacija ir sakė, kad „Disney“ filmo „Ledo šalis“ (Frozen) garso takelis būtų ją įveikęs.

Taylor Swift pirmadienį buvo paskelbta daugiausiai įrašų 2014 metais pardavusia atlikėja, nors viena šios industrijos organizacija ir sakė, kad „Disney“ filmo „Ledo šalis“ (Frozen) garso takelis būtų ją įveikęs.

Tarptautinė fonografijos industrijos federacija (IFPI) paskelbė, kad T. Swift pernai buvo populiariausia pasaulyje įrašinėjanti atlikėja, atsižvelgus į fizinį pardavimą, atsisiuntimus ir srautus.

T. Swift 2014-ųjų pabaigoje dominavo JAV populiariausiųjų sąrašuose, bet IFPI nurodė, kad ji taip pat buvo pirmajame penketuke antrose pagal dydį rinkose Vokietijoje, Japonijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Tačiau IFPI nurodė, kad „Ledo šalies“ garso takelis būtų ją įveikęs, jeigu ši organizacija, kuri tikslių pardavimo skaičių nepateikė, apdovanotų ne vien tik individualius atlikėjus.

Britų vaikinų grupė „One Direction“, kuri buvo pirmoje vietoje 2013 metais, šiemet yra antra, o po jos eina britų dainininkas ir dainų kūrėjas Edas Sheeranas, „Coldplay“ ir AC/DC. 2009 metais miręs Michaelas Jacksonas atsidūrė šeštoje vietoje.

T. Swift albumo „1989“ pernai pirmąją pardavimo savaitę Jungtinėse Valstijose buvo nupirkta 1,2 mln. egzempliorių – daugiausiai nuo Eminemo „The Eminem Show“ 2002-aisiais, kai bendras muzikos įrašų pardavimas buvo daug didesnis.

T. Swift buvo populiariausiųjų sąrašų viršūnėse, o tai yra svarbus veiksnys muzikos klausymosi internetu platformose, nors ji ir susiginčijo su „Spotify“, iš kurios atšaukė savo muziką, ragindama šią augančią švedų muzikos transliavimo platformą daugiau mokėti atlikėjams.

Nuo išleidimo 2014-ųjų spalį jos albumo „1989“ visame pasaulyje jau parduota daugiau kaip 8,6 mln. egzempliorių.

IFPI vadovė Frances Moore sakė: „Sveikinimai Taylor Swift. Ji nusipelno šio rezultato, nes yra sunkiai dirbanti ir talentinga atlikėja, turinti nuostabų sugebėjimą užmegzti ryšį su klausytojais visame pasaulyje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.