Naujienų srautas

Kultūra2015.02.23 16:22

„Titanike“ – J. Stauskaitės paroda-akcija „Judesiai“

LRT.lt 2015.02.23 16:22

Penktadienį Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėje „Titanikas“ atidaroma Jūratės Stauskaitės paroda-akcija „Judesiai“.

Penktadienį Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėje „Titanikas“ atidaroma Jūratės Stauskaitės paroda-akcija „Judesiai“.

Kūrėja eksponuoja platų spektrą piešinių, kurių pagrindą sudaro įvairiais laikotarpiais sukurti kūriniai kūno judesio tema.

Kaip teigiama VDA pranešime, vadindama savo piešinius širdies kardiogramomis, ji atkreipia dėmesį į gyvastingą piešinio autentiškumą ir kviečia prisiminti technikų bei neišsemiamų raiškos galimybių skalę.

Parodos metu toje pačioje „Titaniko“ salėje kovo 4, 18, 25 d. vyks atviri piešimo seansai VDA bei kitų meno institucijų studentams bei menotyrininkams, dalyvaujant šiuolaikinio šokio šokėjams iš Airos Naginevičiūtės šokio teatro „AIROS“. Autorė tikisi, kad šis jos viešas pasirodymas paskatins prisiminti piešinio ne tik kaip meistrystės lavinimo reikšmę, bet ir pažadins betarpiško santykio su savimi ir pasaulio ryšio ilgesį.

Kovo 26 d. numatoma surengti mini konferenciją „Mano piešinys“, kurioje skirtingų sričių menininkai diskutuos apie piešinio vietą dabartinėje „antipiešinio“ epochoje. Dalyvaus autoriai: M. Vilutis, R. Katiliūtė, L. Jablonskis, N. Šaltenytė ir J. Kazlauskas.

Tuo pat metu Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje „Vėjas“ (Mokytojų Namuose) vyks J. Stauskaitės vadovaujamos dailės mokyklos mokinių piešinių paroda ta pačia – judesio – tema.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi