Kultūra

2015.02.23 15:11

Dingęs režisierius atsiuntė vaizdo įrašą iš džiunglių

LRT.lt2015.02.23 15:11

Praeitą savaitę kilo sujudimas, kai naujos kartos režisierius Vytautas Puidokas, priblokšdamas draugus ir artimuosius, pasiėmė greitąjį kreditą ir išskrido į džiungles. Dabar jis atsiuntė vaizdo įrašą, kuris viena vertus nuramina, kad režisierius gyvas ir sveikas, kita vertus – parodo, kad jis bendrauja su visai pavojingais tipais.

Praeitą savaitę kilo sujudimas, kai naujos kartos režisierius Vytautas Puidokas, priblokšdamas draugus ir artimuosius, pasiėmė greitąjį kreditą ir išskrido į džiungles. Dabar jis atsiuntė vaizdo įrašą, kuris viena vertus nuramina, kad režisierius gyvas ir sveikas, kita vertus – parodo, kad jis bendrauja su visai pavojingais tipais.

Dingęs režisierius atvirai

„Degu noru sukurti šį filmą – dėl to ir išvykau.... Nebegalėjau ilgiau laukti besirūpindamas smulkmenomis, kai kiekviena diena gali negrįžtamai prapuldinti svarbias istorijos detales, – aiškina V. Puidokas. – Atsiprašau artimųjų, kad priverčiau sunerimti. Bet tai yra mano gyvenimo filmas ir dėl jo esu pasiryžęs rizikuoti.“

V. Puidokas pasakojo, kokie dideli atstumai Pietų Amerikoje. Jis turėjo keliauti kelias dienas, kol pagaliau tapo pasiekiamas. „Ne visur džiunglėse yra interneto ryšys, o kur jis yra – ten jis gerokai lėtesnis“, – sakė jis.

Režisierius ramina filmo prodiuserius, kad išvyko tikrai ne atostogauti. Jis susitikinėja su būsimaisiais filmo personažais ir su jais susijusiais asmenimis, aiškinasi dar nepažintas istorijos puses, turtingomis detalėmis pildo filmo siužetą. Taip pat prie jo prisijungė vietos operatorius Guillermo, todėl dalis šios improvizuotos ekspedicijos bus užfiksuota ir juostoje. O savo nuotykius režisierius fiksuoja ir dienoraštyje, kurio pirmą įrašą gavome paskaityti ir jums.

Atsiuntė dienoraštį – bet nenuramino

„Pirma diena. Porto Velho.

Pakeičiau penkis lėktuvus per dvi paras, šiandien atskridau į džiunglių pakraštį Porto Velho, kad susitikčiau su filmo personažu Vitu. Lietuvis gimęs Australijoje, atvyko pas Aleksandra po to, kai nuo insomnijos mirė tėvas ir pasikorė mama. Vitas – didis idealistas ir asketas – su tais pačiais Brazilų futbolo marškinėliais, kaip ir prieš pusantrų metų. Nemiega jau 9 metus, vakar visą naktį stovėjo šalia, kol montavau medžiagą. Labai vienišas žmogus, sakė, kad mūsų atvykimas jam suteikia prasmę gyventi.

P.S.

Pasirodo mano pagalbininkas Guillermo šešis metus vartojo, bet jau pusmetį švarus – gerai operuoja kamera.“

Greitai paviešins filmo anonsą

„Tai nėra tik idėja kurti dokumentinį. Jau visai greitai pamatysite, koks tai bus kokybiškas ir kinematografiškas filmas. Greitu metu paviešinsime jo anonsą,“ – žada filmo prodiuseris Paulius Juočeris.

Jau metus laiko vystomą dokumentinį filmą parėmė Lietuvos kino centras, konkurse „Herojai tarp mūsų“ režisierių apdovanojo pati Prezidentė, scenarijus buvo tobulinamas nacionalinės prancūzų kino mokyklos „La Femis“ mokymuose, režisierius dalyvavo tarptautiniuose seminaruose, filmų mugėse.

Jau pradėti filmavimai Lietuvoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, kurių kadrus ir pamatysime būsimajame anonse.

Artimieji vis dar nerimauja

Artimieji visgi nerimauja dėl V. Puidoko saugumo. Aleksandras Ferdinandas Bendoraitis buvo įtakinga asmenybė, todėl turėjo ir daug priešų. Į jo biografiją tamsesnių atspalvių įneša ir žmogžudystė, ir tariami jo ryšiai su vietos mafija. Norint sužinoti visas istorijos puses, režisieriui teks pašnekinti visus šiuos personažus. Jau minios finansavimo puslapyje esančiame video, matyti, kaip jis eina svečiuotis pas žmogžudyste įtariamą asmenį.

Draugai ir bendradarbiai tuoj pat ėmėsi veikti – sukūrė puslapį minios finansavimo svetainėje „Indiegogo“, kurioje kiekvienas norintis gali padėti režisieriui grąžinti paskolą ir saugiai grįžti į Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.