Kultūra

2015.09.08 13:45

Keramikos muziejuje Kaune atidaroma M. Griniuk paroda

LRT.lt2015.09.08 13:45

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje ketvirtadienį įvyks Danijoje gyvenančios lietuvių menininkės Marijos Griniuk parodos „The Edge/Riba“ atidarymas.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje ketvirtadienį įvyks Danijoje gyvenančios lietuvių menininkės Marijos Griniuk parodos „The Edge/Riba“ atidarymas.

Tai kviestinis įvairių sričių Lietuvos ir Danijos menininkus jungiantis bendras projektas, į Keramikos muziejų atkeliavęs iš „Kunstahal Aarhus“ (Danija), kur buvo eksponuotas 2014 m.

Devynių kūrėjų įgyvendintą projektą „The Edge/Riba“ sudaro vaizdo, garso ir skulptūros instaliacija, pasakojanti apie skirtingas vizualiosios raiškos tradicijas, jų kaitą ir reikšmę aplinkos procesams.

Kaip teigiama muziejaus pranešime, projekto „The Edge/Riba“ pasakojimui įtaką padarė mokslinės fantastikos žanro tradicijos – veiksmas vyksta abstrakčiose ateityje ir vietoje, kur veikėjai pamiršę savo esmę ir abejoja, ar jie yra mechanizmai, ar žmonės. Dialogai vyksta skirtingose situacijose ir nagrinėja klausimą įvairiais ironiškais aspektais.

Menininkės M. Griniuk parodoje pristatomas videokūrinys yra įkvėptas Rytų Europos šalių animacijos tradicijos ir jos staigios kaitos. Jame nagrinėjamas konfliktas tarp individo ir visuomenės su jos nusistovėjusiomis taisyklėmis, normomis ir tikrovės suvokimu ir tuo, kam leidžiama įgyti tikrovės, realybės, režimo, normos statusą.

Projektą kūrė menininkai M. Griniuk (tekstas, scenografija, animacija, montažas), Konstantinas Navasaitis (asist. kuriant scenografiją), Johanne Lykke Poulsen, Julie Stavad, Simon Raundahl, Lembcke Andersen (videokūrinio įgarsinimas), Tue Brisson Mosich (videokūrinio įgarsinimas, garso takelių atlikimas), Lars Kramhøft (asist. rašant scenarijų danų k.), Asta Bučienė (asist. rašant scenarijų lietuvių k.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.