Kultūra

2015.09.08 13:45

Holivude išdalinti „Oskarai“ geriausiems režisieriams ir aktoriams

BNS2015.09.08 13:45

Meksikietis kino kūrėjas Alejandro Gonzalezas Inarritu sekmadienį pelnė geriausio režisieriaus ir geriausio filmo „Oskarą“ už „tamsiąją komediją“ „Žmogus-paukštis“ (angl. „Birdman“). Oskaras režisieriui buvo įteiktas per artėjant 87-osios JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų ceremonijos Holivude kulminacijai.

Meksikietis kino kūrėjas Alejandro Gonzalezas Inarritu sekmadienį pelnė geriausio režisieriaus ir geriausio filmo „Oskarą“ už „tamsiąją komediją“ „Žmogus-paukštis“ (angl. „Birdman“). Oskaras režisieriui buvo įteiktas per 87-osios JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų ceremonijos Holivude kulminaciją.

A. G. Inarritu įveikė filmo „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“) režisierių Richardą Linklaterį, filmo „Lapių medžiotojas“ (angl. „Foxcatcher“) režisierių Bennettą Millerį, komedijos juosta „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ (angl. „The Grand Budapest Hotel“) kūrėją Wesą Andersoną  ir Morteną Tyldumą, režisavusį juostą „Vaizduotės žaidimas“ (angl. „The Imitation Game“).

Šis filmas satyriškai perteikia pramogų verslo užkulisius.

Britų didžiojo ekrano žvaigždė Eddie Redmayne'as sekmadienį laimėjo geriausio aktoriaus „Oskarą“ už astrofiziko Stepheno Hawkingo  vaidmenį filme „Visko teorija“ (angl. „The Theory of Everything“), o Julianne Moore buvo pripažinta geriausia aktore už darbą juostoje „Ta pati Elis“ (angl. „Still Alice“).

Aktorius Eddie Redmayne'as atsiima „Oskarą“. AFP/Scanpix nuotr.

E. Redmayne'as įveikė aktorių Steve'ą Carellą, nominuotą už vaidmenį filme „Lapių gaudytojas“ (angl. „Foxcatcher“), Bradley Cooperį, vaidinusį karo dramoje „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“), Benedictą Cumberbatchą, filmo „Vaizduotės žaidimas“ (angl. „The Imitation Game“) žvaigždę, ir Michaelą Keatoną, suvaidinusį „Žmogų-paukštį“ (angl. „Birdman“).

J. Moore prestižinis JAV Kino akademijos apdovanojimas buvo skirtas už jaudinantį lingvistikos profesorės, kenčiančios nuo ankstyvos Alzheimerio ligos, vaidmenį.

Aktorė Juliane Moore atsiima „Oskarą“. Reuters/Scanpix nuotr.

Ši aktorė įveikė prancūzę Marion Cotillard, vaidinusią belgų filme „Dvi dienos, viena naktis“ ( pranc. „Deux jours, une nuit“), amerikietę Reese Witherspoon, nominuotą „Oskarui“ už vaidmenį „Laukinėje“ (angl. „Wild“), ir dvi brites: Felicity Jones , nominuotą už vaidmenį „Visko teorijoje“ (angl. „The Theory of Everything“), bei Rosamund Pike – pretendavusią į šį apdovanojimą už darbą juostoje „Dingusi“ (angl. „Gone Girl“).

Lenkų filmas „Ida“, pasakojantis apie vienuole besiruošiančią tapti merginą, atradusią tamsią savo šeimos paslaptį iš nacių okupacijos laikų, sekmadienį pelnė „Oskarą“ kaip geriausias filmas užsienio kalba.

„Ida“ – drama, kurios veiksmas vyksta Lenkijoje 7-ojo dešimtmečio pradžioje, – pasakoja apie gražią 18-metę našlaitę, kuri rengiasi tapti vienuole. Vieno giminaičio atsiradimas atneša jai didžiules permainas ir atskleidžia skausmingas tiesas. Ana sužino, kad gimė žydų šeimoje, kad tikrasis jos vardas yra Ida ir kad jos tėvai karo metais buvo nužudyti.

Lenkų filmas įveikė rusų režisieriaus Andrejaus Zviagincevo filmą „Leviatanas“ („Leviafan“), Estijos pateiktą gruzinų režisieriaus Zazos Urušadzės filmą „Mandarinai“, („Mandariinid“), Mauritanijos „Tombuktu“ („Timbuktu“) ir argentiniečio Damiano Szifrono komediją „Pašėlusios istorijos“ („Relatos salvajes“).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.