Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Atrastas dingęs apsakymas apie Šerloką Holmsą

BNS 2015.09.08 13:45

Dingusi istorija apie Šerloką Holmsą, kurią seras Arthuras Conanas Doyle'is parašė prieš 100 metų, dabar buvo vėl surasta.

Dingusi istorija apie Šerloką Holmsą, kurią seras Arthuras Conanas Doyle'is parašė prieš 100 metų, dabar buvo vėl surasta.

Apsakymą „Šerlokas Holmsas: atrandant Borderso miestelius ir, dedukcijos būdu, Tilto mugę“ (Sherlock Holmes: Discovering The Border Burghs And, By Deduction, The Brig Bazaar) legendinis rašytojas, kaip manoma, parašė 1904 metais, siekdamas padėti surinkti lėšų naujam tiltui Škotijos Selkerko miestelyje, kur senąjį tiltą buvo sugriovęs potvynis.

Apsakymą savo namų pastogėje surado 80-metis Walteris Elliotas, kuris Didžiosios Britanijos laikraščiui „Daily Mail“ sakė: „Nė nenumaniau, ar jis kada nors buvo išspausdintas – niekada nesu jo matęs. Visuomet domėjausi istorija; mano šeima visuomet perduodavo istorijas (vėlesnėms kartoms). Manau, kad tai buvo viena iš tų perduotų istorijų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi